Байден буде докладати більших зусиль щодо зупинки «Північного потоку-2» – експерти

18.11.2020 0 Редакция NS.Writer

Згідно з даними німецької газети Bild, ймовірний переможець президентських виборів в США, демократ Джо Байден не тільки хоче, але і може зупинити проект газопроводу Північний Потік-2.

| Newssky.com.ua

Чи зможе Байден поховати СП-2, і які можуть бути наслідки того чи іншого розвитку ситуації розповіли politics.comments.ua українські експерти.

У Трампа — торговельні інтереси, у Байдена — політичні

Доктор юридичних наук екс-постпред президента України в АР Крим Бабин Борис нагадує, що основним завданням СП-2 є створення для РФ потужностей подачі в Європу газу, повністю заміщають українські.

«Для США цей проект містить виклики як для постачальника в Європу сланцевого газу в рамках торгового судноплавства, через термінали, — підкреслює експерт. — Адміністрація Трампа прагнула зупинити „Північний потік“ в силу саме торгових інтересів. У Адміністрації Байдена до цих цілей додадуться і політичні».

На думку Бориса Бабина, оскільки застосовані США санкції, в першу чергу по класифікаційним товариствам і страховикам судів, які будують СП, досить ефективні, то навряд чи їх хтось буде скасовувати з січня 2020 року«.

Американські політики шукають ринки збуту для своїх компаній

Політичний експерт Світлана Кушнір думає, що для Джо Байдена в пріоритеті залишаться національні інтереси — на відміну від українських політиків і президента. «Поховати СП-2 не вдасться. Бувай. Але стримати його добудову — цілком реально, — каже Світлана Кушнір. — Тим більше, що США тиснуть в цьому питанні на Євросоюз, щоб просто продати європейцям скраплений газ і залишитися на енергоринку європейського континенту».

Експерт підкреслює, що американські політики (будь то демократи, або республіканці) розмовляють мовою бізнес-інтересів, а на ідеології.

«В умовах економічної кризи вони шукають будь-які ринки збуту для своїх компаній. А якщо є можливість ці ніші на ринках і секторах розширити, то діють досить агресивно », — зазначає Світлана Кушнір. Вона акцентує, що у випадку з СП-2 і Україна, і США — в одному фарватері.

«Чим довше будується Північний потік-2, тим більше ми зможемо прокачати природного газу завдяки нашому транзитному договору з РФ, — пояснює експерт. — Тобто, тим довше наша ГТС буде затребувана. А це значить, що в бюджет прийде більше коштів. Тому тут нам з новою адміністрацією Білого дому треба вибудувати стійкі та довготривалі зв’язки. І так пильнувати свої прагматичні вигоди. Поки два гіганти б’ються, дрібним краще встигати доїти корову. Адже колись таке везіння закінчиться — і прийдуть зовсім інші часи ».

Як повідомляв портал «Коментарі», Посол України в Австрії Олександр Щерба заявив, що критика санкцій США проти російського магістрального газопроводу «Північний потік-2» є неприйнятною.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: