Саудівська Аравія не купуватиме російські С-400

21.11.2021 0 Редакция NS.Writer

На кону — контракт, вартість якого може досягати 15 мільярдів доларів, пише defence-ua.com.

Саудівська Аравія вирішила відмовитись від купівлі російських зенітно-ракетних комплексів С-400, натомість — вирішила активізувати домовленості із США про купівлю протиракетних систем THAAD, укладені ще в 2017 році.

Як пише видання Defense News, Ер-Ріяд та Білий дім домовились про можливу купівлю протиракетних систем THAAD ще в 2017 році, орієнтовна вартість закупівлі була визначена на рівні 15 мільярдів доларів.

Міжурядову угоду про можливу поставку систем THAAD Саудівська Аравія та США підписали ще в листопаді 2018 року, але далі справу «загальмували» санкції Білого дому проти Ер-Ріяду за організацію вбивства журналіста Джамаля Хашшогі.

Практика показала, що наявні у Саудівської Аравії комплекси Patriot не здатні збивати балістичні ракети та «дрони-камікадзе», які застосовують єменські бойовики-хусити.

Тому Ер-Ріяд в якості альтернативи почаврозглядати можливість купівлі російських ЗРК. Росіяни почали нав’язувати свій С-400, але тут, схоже, Білий дім вирішив втрутитись та «згадати» про домовленості зразка 2018 року про можливу поставку систем ПРО THAAD.

Lockheed Martin, компанія-виробник THAAD говорить, що перші поставки цих комплексів ПРО для Саудівської Аравії стартують в 2023 році, завершаться до 2027 року. Кількість запланованих до поставки комплексів та остаточна вартість їх поставки — не розкривається.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: