«Артем» почне ремонтувати та модернізувати ракети Р-73

19.03.2021 0 Редакция NS.Writer

Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» почне ремонтувати та модернізувати авіаційні керовані ракети Р-73 класу «повітря-повітря».

Як повідомляє Мілітарний, таку заяву в програмі Security Talks зробив президент підприємства Володимир Зімін.

Серійним виробництвом ракети займається російське підприємство АО «ДУКС».

В світі існує багато операторів даного типу керованих ракети та велика кількість авіаційних ракет Р-73 перебуває на озброєнні Повітряних Сил ЗС України, а виготовлені вони були у 1980-х роках.

В нас тут є ряд сильних переваг, у першу чергу це той факт, що виробник головки самонаведення цих ракет МК-80 — теплова головка самонаведення він знаходиться у місті Києві — це КБ «Арсенал», — акцентував Володимир Зімін.

Тобто українська оборонна промисловість може запропонувати потенційним замовникам сервісне обслуговування головок самонаведення безпосередньо у виробника з відповідною гарантією.

Казене підприємство спеціального приладобудування «Арсенал» також має і нові розробки для заміни виготовлених ще у СРСР ГСН.

Володимир Зімін підтвердив можливість модернізації ракет в Україні за рахунок встановлення нових головок самонаведення:

…може запропонувати як головку МК-80, як ремонт цієї головки, так і поставка модернізованої головки МК-2200

Оптичні ГСН для авіаційних ракет класу «повітря-повітря» розробки та виробництва КП СП «Арсенал»

Це не перша інформація про роботи з модернізації авіаційної ракети, два роки тому, 12 липня 2019 року, під час візиту Президента України в місто Дніпро, керівник держави відвідав конструкторське бюро «Південне», де серед ряду зразків йому продемонстрували модернізовану радянську авіаційну керовану ракету Р-73.

У 2017 році ракету випробовували в складі літаючої лабораторії на базі гелікоптера Мі-8, де перевірялись тактико-технічні характеристики встановленої ГСН:

Які саме зміни будуть внесені в ракету Р-73 в ході модернізації Конструкторським бюро «Південне» поки не відомо.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: