Як (не) шаленіти від податкової звітності без бухгалтера

18.02.2021 0 By NS.Writer

Виставлення рахунків, відправка податкової звітності та інша бухгалтерія — поширений серед фрілансерів і підприємців біль. Vector вирішив протестити застосунок Fairo, що допомагає ФОПам 3-ї групи автоматизувати податки та іншу тяганину.

Ми запросили двох героїв — Олю та Макса. Оля звітувала у класичний спосіб, а Макс — за допомогою Fairo. Про це пише vctr.media.

Оля Помозова — HoReCa Project Manager і власниця Zero Waste кафе «С У Б О Т А»

Спочатку я пішла у фізичну будівлю податкової, де, як і у інших установах, зустріла злих людей та тітку-модератора, яку роздратували ті 100–200 людей, що були до мене.

Коли нарешті підійшла моя черга, мені сказали щось в стилі «а ми так не приймаємо, давайте на флешці».

Сказали, що я повинна здати їм звіт на флешці у якомусь форматі, з яким зазвичай не зустрічаюсь у роботі та з яким не працюють мої девайси. Тому після легкого конфузу довелося сісти за сторічний комп’ютер податкової та спробувати створити звіт. Мені навіть допомагали деякі люди з черги — вони ж хочуть пройти свій шлях швидше.

«Це легко», — казали вони. Так може здатися спершу, але насправді подача звітності офлайн — це пекло.

Я побувала в цьому пеклі та вирішила подати звітність в електронному варіанті, як роблю завжди. Дійсно, в електронному кабінеті платника податків розібратися може кожен. На жаль, навіть на подання податкової звітності онлайн потрібно витратити час — як на ознайомлення з актуальними вимогами або новинами, так і на саме заповнення документів.

Треба завжди знати, що відбувається. Чи не змінили рахунок, за яким треба сплачувати податки, чи не переробили ще щось.

Цього року, наприклад, рахунок дійсно змінили — і щоби його знайти, треба виконати трюк.

Але часу на це часто не вистачає. Зазвичай у підприємця в голові те, що відбувається з бізнесом — чи є продажі, чи все йде за планом, а не те, як працює онлайн-податкова. Це можна виділити як окремий «баг» системи — замість того, щоб займатися бізнесом, доводиться розбиратися у всьому цьому.

Макс Подлєсний — фулстек-девелопер у компанії Xelon

Я відкрив ФОП ще у 2019 році, коли влаштувався в український стартап NUKA. Відкрив його, як і більшість, щоби не було проблем із податками. Майже увесь час мені допомагали його вести. Мені залишалося лише «закинути» гроші на рахунок для закриття податків.

Fairo справив нормальне перше враження. Проста реєстрація — ввів мейл, придумав PIN-код і активував акаунт.

Після реєстрації я одразу перейшов на вкладку «Звітність», де мене попросили ввести мій ІНН, щоби підтягнути мої дані.

На цьому етапі і з’явилася проблема. Fairo підтягнув неправильні дані — наче я насправді не на спрощеній системі оподаткування, а на загальній. Також застосунок повідомив мені, що через це я маю доступ лише до обмеженого набору функцій — виставлення рахунків.

На цьому я був майже готовий закінчити експеримент і видалити застосунок. Але зранку я звернувся до підтримки та вирішив спробувати зареєструватися з іншої пошти.

Я пройшов ті ж самі кроки, ввів той самий ІНН і вуаля — підтягнулися актуальні дані. Підтримка відповіла миттєво та пояснила, що продукт постійно дороблюється і оновлюється. Можливо, вони встигли за ніч пофіксити проблему.

Також я додав ЕЦП для підпису документів. Це дійсно просто — завантажуєш файл і вводиш свій пароль.

Тепер на сторінці «Звітність» в мене з’явилося більше функцій. Я вирішив відправити податковий звіт.

Там мене попросили заповнити всього два показники — загальний дохід і задекларовані податки за минулі квартали. Ці дані я дістав зі свого банку й електронного кабінету ФОП.

Не знаю, чи працює це у Fairo саме так, але було би круто, якщо наступного разу мені не доведеться власноруч вводити задекларовані податки за минулі квартали. Застосунок міг би сам порахувати та внести ці дані, судячи з того, що я вводив раніше.

Мені пояснили, як рахувати загальний дохід. Так, це не дуже зручно, багато таблиць і рахунків, але я можу зробити це сам.

Після заповнення даних я натиснув «Ok» і через деякий час отримав повідомлення, що все схвалено.

Переваги:

– Не треба лізти у декларації, розбиратися з купою папірців, заповнювати та надсилати їх. А якщо дані про задекларовані податки за минулі квартали зберігаються — взагалі «пушка».

– Раніше мені допомагав бухгалтер, бо мені не хотілося лізти у всі ці таблиці. З таким зручним мобільним інтерфейсом я можу зробити все сам.

Недоліки:

– Не все підтягнулося з першого разу. А вдруге підтягнулося все, але адреса відображалася не зовсім коректно.

– Видно, що застосунок ще у розробці, — десь щось не скролиться, десь є претензії до верстки, але це дрібниці.

– Поки немає версії для iOS.

Загалом Fairo — потенційно крутий застосунок. Він точно спрощує управління ФОПом — позбавляє необхідності працювати з таблицями та занурюватися у непотрібну бюрократію. Але його потрібно «допилювати».

Коментар від Fairo:


Підтримати проект:

Підписатись на новини:




В тему: