У Росії вимагають реабілітувати пакт Молотова – Ріббентропа

03.06.2020 0 Редакция NS.Writer

До нижньої палати російського парламенту направлено лист на підтримку вимоги про скасування документа, яким у СРСР було офіційно засуджено підписання в серпні 1939 року радянсько-німецького договору про ненапад, також відомого як пакт Молотова – Ріббентропа. З проєктом закону про визнання нечинним на території РФ постанови З’їзду народних депутатів СРСР від 24 грудня 1989 року в кінці травня виступив російський депутат, лідер партії «Родіна» Алєксєй Журавльов.

| Newssky.com.ua

Як повідомляє duhovnyfront.com.ua, на підтримку цієї ініціативи висловилися 38 вчених, громадських діячів і офіцерів, які поставили підписи під листом на адресу самого депутата і спікера Держдуми Вячєслава Володіна, передає PRESS.lv.

«Можна не сумніватися, що постанова не відповідає принципам історичної справедливості і ухвалена в умовах наростаючої політичної нестабільності кінця ХХ століття, що супроводжувалася тиском на керівництво нашої Батьківщини з боку зовнішніх сил», – говориться у зверненні.

Судячи з цієї та інших цитат, лист практично дослівно повторює пояснювальну записку, яку сам Алєксєй Журавльов доклав до свого законопроєкту. У ній, зокрема, йшлося про те, що Радянський Союз підписав договір з гітлерівською Німеччиною після того, як це зробили 12 інших держав, включаючи Польщу, Великобританію, Францію і країни Прибалтики, і «виключно з метою відстрочки початку агресії проти СРСР».

При цьому автори листа стверджують, що секретний протокол, прикладений до пакту, «не передбачав і не визначив розділ Польщі, приєднання Бессарабії, Буковини та Прибалтійських держав до СРСР». Підхід, в рамках якого затверджується зворотне, вважають підписанти листа, «не відображає фактичних обставин». Автори листа згодні також з Журавльовим, що члени комісії з підготовки постанови З’їзду в 1989 році «попутно переслідували й іншу мету – створення ілюзії легітимності виходу зі складу СРСР прибалтійських республік, нібито увійшли складу СРСР не по своїй волі».

| Newssky.com.ua

За даними росЗМІ, лист підписали сім Героїв РФ, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної праці, понад 20 докторів і кандидатів історичних, юридичних та політичних наук, а також інші експерти.

Однак посилання підписантів на те, що «це зробили 12 інших держав, включаючи Польщу, Великобританію, Францію і країни Прибалтики», не мають під собою ніяких історичних підстав. Бо в ході укладання договорів цих країн з Німеччиною в них були відсутні секретні частини, що передбачають розділ третіх країн.

Те ж стосується твердження, що секретний протокол, прикладений до пакту, «не передбачав і не визначив розділ Польщі» – саме пакт Молотова-Ріббентропа визначив події 17 вересня 1939 року, коли Червона армія перетнула східний кордон Польщі, яка в цей момент продовжувала боротися з нацистською агресією.

Нагадаємо, у вересні минулого року спецпредставник російського президента заявив, що пакт Молотова-Ріббентропа, що розподілив зони впливу між СРСР та нацистами, досягненням радянської дипломатії.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: