На Волині затримали білоруського шпигуна

27.03.2021 0 Редакция NS.Writer

Служби безпеки України на території Волинської області викрила та припинила розвідувальну діяльність на шкоду державній безпеці країни громадянина Республіки Білорусь, пише armyinform.com.ua.

| Newssky.com.ua

Як інформує пресцентр СБУ, встановлено, що агент був завербований КДБ РБ і цілеспрямовано направлений на територію України для виконання розвідувальних завдань і організації іншої протиправної діяльності.

Так, задокументовано, що співробітники іноземної спецслужби відпрацювали агентові завдання зі збору актуальної інформації про:

– ситуацію в прикордонні;

– стан захищеності державного кордону України;

– порядок його охорони;

– технічне оснащення, кількість задіяного особового складу Державної прикордонної служби України;

– компрометуючі дані на прикордонників і митників тощо.

«З цією метою агент КДБ РБ намагався залучити до конфіденційного співробітництва військовослужбовців ДПС України … Окрім отримання розвідувальної інформації, куратори вимагали від агента налагодити канали переправлення зброї та товарів подвійного призначення через державний кордон», ― йдеться в повідомленні.

До того ж метою агента була організація провокацій і створення інформаційних приводів для звинувачень України в нібито постачаннях зброї для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Республіці Білорусь.

Громадянинові Білорусі оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.1. ст.114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: