Франція відхиляє російський текст ООН по Сирії, наголошуючи на «небезпеній» ескалації

20.02.2016 0 Редакция Steelgrey

Організація Об’єднаних Націй (Сполучені Штати) (AFP) — Франція у п’ятницю відхилила російський проект резолюції ООН, націлений на військові дії Туреччини в Сирії, і заявила, що підтримка Москвою сирійських сил призвела до небезпечної ескалації війни.

оон«Ми зіткнулися з небезпечною військовою ескалацією, яка може легко вийти з-під контролю і призвести нас до незвіданої територієї», сказав французький посол Франсуа Делаттр перед зустріччю Ради безпеки.

Росія скликала надзвичайне засідання ради, щоб представити проект тексту, який «рішуче вимагає» негайного припинення прикордонного обстрілу і планів іноземного втручання в Сирію.

Туреччина закликає до спільної наземної операції в Сирії з її міжнародними союзниками, наполягаючи, що це — єдиний спосіб зупинити майже п’ятирічну війну в країні.

На питання, чи вважає він, що рада схвалить російський проект резолюції, Делаттр сказав:  «Коротка відповідь — «ні «.

Росія, яка здійснює удари з повітря на підтримку сил сирійського лідера Башара аль-Асада, звернулася до ради з проханням натиснути на Туреччину, щоб зупинити її артобстріли курдських сил в північній Сирії.

Але французький посол стверджував, що ескалація була «прямим результатом жорстокого наступу на півночі Сирії на чолі з сирійським режимом і його союзниками.

«Росія повинна зрозуміти, що її беззастережна підтримка Башара аль-Асада — тупик і безвихідь, який може бути надзвичайно небезпечним», сказав Делаттр.

Зустріч за закритими дверима Ради Безпеки стала міжнародним зусиллям домовитися про перемир’я, і ​​мирні переговори перезавантаження спіткнулися.

Посланець миру до Організації Об’єднаних Націй від Сирії, Стаффан де Містура, сказав, що новий раунд мирних переговорів, намічених на 25 лютого, є малоймовірним.

Посол Франції закликав подвоїти зусилля щодо забезпечення гуманітарної допомоги потрапляння до тих хто її потребує у Сирії, і домовлятися про перемир’я, яке дозволило б мирним переговорам просуватися.

За матеріалами: news.yahoo.com


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: