Китай запустить ретрансляційний супутник до віддаленої стороні Місяця завтра

19.05.2018 0 Редакция Steelgrey

У неділю (20 травня) Китай запустить наступну частину своєї амбітної роботизованою місячної розвідки, якщо все піде за планом, повідомляє space.

Ретрансляційний супутник Китаю "Цюецяо"

Ілюстрація художника про ретрансляційний супутник Китаю «Цюецяо», який буде передавати дані між диспетчерами на Землі і китайським посадковим модулем-місяцеходом «Чан’е 4» на дальній стороні Місяця. Цюецяо планується запустити 20 травня 2018 роки; дует «Чан’е 4» стартує в листопаді або грудні. © CNSA


Очікується, що ретрансляційний супутник «Цюецяо», як планують, буде піднято на ракеті Long March 4C в неділю, з центру запуску супутників Xichang в провінції Сичуань приблизно о 5 годині вечора.

Потім «Цюецяо» проб’ється до точки 2 Лагранжа Місяця, гравітаційно сталого місця, розташованого на відстані 64 000 кілометрів від далекої місячної сторони. З цієї висоти «Цюецяо» буде ретранслювати сигнали і дані між Землею і китайським новаторським дуетом — посадочним модулем «Чан’е 4» і місяцеходом. Ця пара стартує наприкінці цього року і спробує стати першим космічним кораблем, що будь-коли приземлявся на дальньому боці Місяця.

Місяць обертається синхронно з Землею, тобто, що супутник завжди показує те саме обличчя (ближню сторону) нашій планеті. Таким чином, релейний зв’язок необхідний для спілкування з космічними апаратами на дальній стороні, які в іншому випадку повинні були б посилати свої сигнали через тверде тіло місяця.

«Цюецяо» також проведе астрономічний експеримент під назвою Нідерландо-Китайське низкочастотное дослідження, яке буде шукати радіосигнали перших днів Всесвіту і характеризувати сонячний вітер поблизу Місяця, серед інших робіт. І «Цюецяо» не єдина програма; Long March 4C також доставить два невеликих супутники Longjiang-1 і Longjiang-2, які будуть виконувати власні дослідження в області радіоастрономії.

Програма «Чан’е» вже була успішною. У 2007 і 2010 роках «Чан’е-1» і «Чан’е-2» досягли місячної орбіти, а наприкінці 2013 року місія «Чан’е-3» доставила посадкову машину і місяцехід на прилеглу сторону Місяця. У наступному році Китай запустить «Чан’е 5 T1», місію, яка відправить зразок капсули-повернення навколо Місяця і назад на Землю, щоб продемонструвати технологію, необхідну для виживання у вогняному атмосферному вході. У 2019 Китай планує запустити справжню місію з повернення проб місяця, названу «Чан’е 5».

Китайська влада також заявила, що є прагнення доставити людей на місячну поверхню до кінця 2030 х років.

Програма «Чан’е» була названа на честь китайської богині Місяця, а «Цюецяо» означає «міст сорок». Остання назва з китайської казки. У цій історії, як повідомляли в минулому місяці в державній службі новин Сіньхуа в Китаї, «сороки утворюють міст своїми крилами в сьому ніч сьомого місяця місячного календаря, щоб дозволити Чжі Ну, сьомий дочці Богині Неба, зійти і зустріти свого коханого чоловіка, відокремленого від неї Чумацьким Шляхом».

«Лунцзян», між іншим, означає «річка дракона». Це, мабуть, натяк на місце базування програми малих супутників; вони були розроблені Харбінським технологічним інститутом, який розташований в провінції Хейлунцзян. «Хейлунцзян» означає «річка чорного дракона»; це китайська назва великої, потужної ріки, яку росіяни називають Амуром і яка є частиною кордону між Росією і Китаєм.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: