Південна Корея допустила можливість постачання зброї Україні
20.04.2023Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вперше припустив, що його країна може безпосередньо постачати зброю Україні на додаток до гуманітарної та економічної підтримки українців в умовах російського вторгнення, пише voanews.com.
Готуючись до візиту до США, південнокорейський керівник розмовляв з агенцією Reuters, і зокрема сказав, що в Сеулі міжнародну допомогу Україні порівнюють з тим, як інші країни допомагали Південній Кореї під час війни на Корейському півострові 1950-53 років.
Під час тієї війни Південна Корея з допомогою очолюваного США військового контингенту ООН захищалася від північного комуністичного режиму, який мав підтримку СРСР і Китаю.
Корейська війна забрала життя принаймні 2,5 мільйона людей і зокрема понад 36 тисяч військовослужбовців США.
Юн Сок Йоль наступного тижня буде у Вашингтоні відзначати 70-річчя союзницьких відносин Південної Кореї зі Сполученими Штатами.
Провідною темою переговорів буде ситуація на Корейському півострові з огляду на напруженість з Північною Кореєю — Корейською Народно-демократичною Республікою (КНДР), яка заявляє, що має атомну зброю.
Питання участі Сеула в міжнародній підтримці України також буде важливим, оскільки Південна Корея, окрім значних економічних можливостей, володіє потужним військово-промисловим комплексом і зокрема є провідним виробником артилерійських боєприпасів.
«Нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці», — сказав президент Юн Сок Йоль агенції Reuters, зауваживши, що у випадку України йдеться про «країну, яка зазнала нелегального вторгнення».
Він заявив, що Південна Корея може перейти до постачання Україні зброї у випадку «нападів на цивільних, масових убивств та серозних порушень законів війни».
Південна Корея продає зброю зокрема боєприпаси до США, а також до Польщі, які своєю чергою надають військову допомогу Україні, але досі не визнавала прямих постачань українській армії.
Досі Сеул підтримував дружні відносини з Москвою, але вони ускладнилися на тлі зближення Росії з КНДР і з Китаєм внаслідок російського вторгнення в Україну 2022 року.
Північна Корея заперечує підозри, що вона постачає Росії зброю, але вона фактично підтримала російську війну в Україні і в ООН делегація КНДР з невеликою групою інших країн голосує на боці Росії.
Читайте також на Newssky «Рада ЄС підтримала приєднання України до спільного мобільного роумінгу» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.