«Жодного „Донбасу“ не існує, це небезпечний наратив, який нам нав’язує РФ» – Данілов

25.03.2021 0 Редакция NS.Writer

У столиці відубулась дискусія «Вибори на Донбасі та право на місцеве самоврядування» в рамках Форуму Громадянської мережі ОПОРА «Виборча реформа: оцінка через призму цінностей, політичних прав, якості процедур».

| Newssky.com.ua

Учасники на чолі із Секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олексієм Даніловим обговорили питання щодо можливості проведення виборів на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей. А також протидію загрозам та особливості розробки плану дій для організації виборів у 18 громадах, розташованих поряд із лінією розмежування.

Як пише armyinform.com.ua, про це повідомляє пресслужба РНБО.

Відкриваючи дискусію, Секретар РНБО наголосив на необхідності насамперед чіткого визначення дефініцій і дотримання нормативно-правових документів. За його словами, терміну «Донбас» не існує в жодному нормативно-правовому документі нашої держави. «Жодного „Донбасу“ не існує, це небезпечний наратив, який нам нав’язує Російська Федерація», — сказав він.

За словами Олексія Данілова, незважаючи на те, що місцеві вибори у 18 громадах Донецької і Луганської областей не відбулися, функціонування держави на цих територіях забезпечується повною мірою.

«Мова не про небажання держави проводити вибори, мова про те, що в нашій країні вже сім років йде війна, і це вимушений крок держави — реагувати на ситуацію, яку створила РФ, окупувавши частину територій Донецької і Луганської областей», — сказав Олексій Данілов, наголосивши, що на прифронтових територіях громадянам надаються в повному обсязі всі необхідні державні послуги.

За словами Секретаря РНБО України, найважливішими для держави є життя, здоров’я та безпека її громадян, як визначено у новій Стратегії національної безпеки України. «Життя людини є первинним процесом у будь-яких діях. Не треба маніпулювати, що когось позбавили права вибору. Це прифронтова територія, і крапка», — сказав він.

Секретар РНБО України наголосив на необхідності вдосконалення на законодавчому рівні процедури виборів у громадах, розташованих на прифронтових територіях.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: