Ядерна батарейка, представлена британськими вченими, може працювати тисячоріччями

01.12.2016 0 Редакция Steelgrey

Вчені, нарешті, знайшли хороше застосування ядерним відходам — виготовлення батарей, повідомляє techradar.com.

Розмістіть в активне радіоактивне

Необмежена чиста енергія — перспектива, що змінює світ. Важко переоцінити, наскільки розвиток технології, яка забезпечує безкоштовне живлення змінить нашу цивілізацію, у більшості випадків до кращого. Ось чому так багато грошей витрачається на дослідження в області ядерного синтезу і пов’язаних з ним технологій.

Тепер, однак, команда фізиків і хіміків з Університету Брістоля представила «ядерну батарею», яка, вони стверджують, могла б запропонувати довгострокові поставки енергії з нульовим рівнем викидів для невеликих пристроїв малої потужності. Найкращим способом, це могло б вирішити нашу проблему ядерних відходів.

Прототип батареї включає в себе штучний алмаз, який генерує невеликий електричний струм, розміщенний в радіоактивному полі. «Немає ніяких рухомих частин, що беруть участь у процесі, немає викидів, що утворюються і не вимагає обслуговування, тільки пряме виробництво електроенергії», сказав Том Скотт з аналітичного інтерфейсного центру університету.

Інкапсулюючи радіоактивний матеріал всередину алмазів, ми перетворюємо довгострокову проблему ядерних відходів у атомному батарею і довгострокову поставку чистої енергії».

Як це працює

Прототип використовує ізотоп під назвою нікель 63 в якості джерела випромінювання, але команда вважає, що вони могли б істотно підвищити ефективність роботи пристрою з використанням вуглецю 14 — варіант вуглецю згенерований в графітових блоках, які уповільнюють ядерні реакції на атомних електростанціях.

«Вуглець 14  був обраний в якості вихідного матеріалу, оскільки він випромінює радіацію короткої дальності, яка швидко вбирається будь-яким твердим матеріалом», сказав Нейл Фокс зі університетської школи хімії. «Це було б небезпечним ковтнути чи торкнутися його голою шкірою, але безпечно коли зберігаєтья в алмазі, з якого малого радіусу дії радіація не може просочитися. Справді, алмаз є найтвердішою речовиною, відомою людині, немає буквально нічого, що ми могли б використовувати з більш високим рівнем захисту».

У Великобританії в даний час близько 95 000 тон графітових блоків на зберіганні без довгострокового плану по їх утилізації. Дослідники з Брістоля говорять, що шляхом вилучення вуглецю-14 з них, їх радіоактивність знизиться — що робить зберігання легшим і дешевшим.

Довге життя

Використовуючи вуглець-14, говорить команда, ядерна батарея буде працювати 5 730 років, щоб розрядитись наполовину. Це приблизно стільки ж часу, протягом якого існувала людська цивілізація.

Скотт додав: «Ми передбачаємо, що ці батареї будуть використовуватися в ситуаціях, коли це не буде можливості зарядити чи замінити звичайні батареї. Очевидні застосування будуть переважати в малопотужних електричних пристроях, де потрібен тривалий термін служби джерела енергії, наприклад, у кардіостимуляторах, супутниках, висотних безпілотних літальних апаратах або навіть космічних кораблях».


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: