В «Укравіапромі» планують добудувати для національного авіаперевізника чотири літаки у 2022 році

13.01.2022 0 Редакция NS.Writer

Мова йде про два Ан-140 та аналогічну кількість пасажирських літаків Ан-158, пише defence-ua.com.

В асоціації «Укравіапром» бажають почати процес відродження вітчизняного авіабудівництва пасажирських літаків вже в поточному році.

Так, президент асоціації, голова правління компанії FED Віктор Попов в інтерв’ю телеканалу «Суспільне. Харків» повідомив, що вітчизняні виробники аерокосмічної продукції вже розробили план з будівництва літаків для потреб Українських національних авіаліній.

На ХДАВП знаходиться п’ять недобудованих Ан-140, з яких два майже готові

«Ми намалювали дорожню карту на нараді у міністра про те, що наступного року (інтерв’ю було записано наприкінці 2021 року) ми зможемо на крило поставити два літаки Ан-140 та два літаки Ан-158. Для початку це непоганий старт, щоб авіаперевізник почав працювати», — зазначив Віктор Попов.

Ступінь готовності двох Ан-140, що перебувають в цеху ХДАВП становить 99%

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що два найбільш готових регіональних вантажно-пасажирських турбогвинтових авіалайнерів Ан-140 (ступінь готовності 99%), після добудови, збирається взяти в лізинг для власної авіакомпанії АТ «Мотор Січ». Хоч підписання цього контракту планувалося ще на початок жовтня 2021 року, інформації про укладання угоди оприлюднено так і не було оприлюднено.

Наприкінці вересня 2021 року керівництво ДК «Укроборонпром» повідомляло, що «ось-ось» буде підписано контракт на добудову двох найбільш готових Ан-140 для АТ «Мотор Січ»

Варто відзначити, що за попередніми оцінками керівництва ХДАВП, доведення цих Ан-140 до ступеня льотної придатності начебто можливе «за лічені місяці».

Кабіни «літаючих» Ан-140 (праворуч) та Ан-158 (ліворуч)

Своєю чергою, в складальному цеху ДП «Антонов» наразі знаходиться щонайменше чотири недобудованих близькомагістральних пасажирських літаків Ан-158 в різному ступені готовності.

Пасажирський салон Ан-158 (ліворуч) та Ан-140 (праворуч)

Треба додати, що у грудні цього року про плани з будівництва п’яти таких літаків також заявили міністр інфраструктури Олександр Кубраков та гендиректор ДК «Укроборонпром» під час підписання меморандуму, щодо майбутнього замовлення на ДП «Антонов» п’яти Ан-158 для нової державної авіакомпанії «Українські національні авіалінії».

В складальному цеху ДП «Антонов» знаходиться певна кількість недобудованих Ан-158 / Фото: RR

При цьому було анонсовано, що відповідні контракти будуть підписані «у першому або другому кварталі 2022 року», а перший літак добудують за один рік (на будівництво п’яти Ан-158 начебто знадобиться три роки).


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: