Уряд Австрії призначає координатора з відбудови України
01.05.2025 0 By Writer.NSМіністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер представила спеціального координатора з питань відбудови України — ним став колишній голова правління енергетичного концерну Verbund Вольфганг Анценґрубер. Про це пише Die Presse, передає «Європейська правда».

Прапор Австрії
У себе в Х очільниця МЗС країни заявила, що федеральний уряд Австрії зробив відновлення України пріоритетом — «як для підтримки самої України, так і в інтересах австрійської економіки, а отже, й австрійського народу».
«Я дуже рада, що нам вдалося залучити Вольфганга Анценгрубера — визнаного фахівця, який, як мало хто інший, знається на питаннях підприємництва, бізнесу та енергетики. Саме тому він є ідеальним кандидатом для того, щоб допомогти Австрії у зусиллях із відновлення», — додала Майнль-Райзінгер.
На брифінгу у середу, 30 квітня, як цитує видання, глава МЗС Австрії розповіла, що близько 200 австрійських компаній уже працюють безпосередньо в Україні, створюючи робочі місця та сприяючи стабільності.
«Маємо сильні компанії з необхідним досвідом», — підкреслила вона.
А колишній голова правління енергетичного концерну Verbund Анценґрубер, своєю чергою, назвав пріоритетними напрямками: зелену енергетику, гідроелектроенергетику, інфраструктуру, машинобудування, дорожнє будівництво, житло, послуги, страхування та фінанси.
За його словами, це «складна й багатогранна робота».
Водночас ультраправа Австрійська партія свободи (FPÖ) розкритикувала таке призначення.
«Найдорожчий уряд в історії знову створив „тепле місце“ для людини з кола ÖVP — посаду, яка нічого не дає австрійським громадянам», — заявила представниця FPÖ із зовнішньої політики Сюзанна Фюрст.
Вона додала, що відбудова України можлива лише після завершення війни, й Австрія не має на себе брати відповідальність за неї.
14 березня Майнль-Райзінгер вперше прибула до України у ролі глави МЗС Австрії та зустрілася з президентом Володимиром Зеленським.
Тоді вона оголосила, що Австрія виділить Україні 5 млн євро на розмінування і 2 млн євро на доставку зерна.
Читайте також на Newssky «Олександр Борняков повідомив, що українська велика мовна модель буде збільшена до 11 млрд токенів» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.