Український прапор побував у космосі під час історичної місії Polaris Dawn
25.11.2024 0 By Writer.NSПрапор України побував у космосі під час історичної місії Polaris Dawn, яка включала перший у світі комерційний вихід у відкритий космос. Про це пише очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров, пише ain.ua.

Ілюстративне фото
Український стяг із логотипом UNITED24 взяв друг фандрейзингової платформи Джаред Айзекман — він же й виконував роль пілота та керував місією.
«Джаред допомагає Україні з 2022 року. Тоді він приєднався до збору Скотта Келлі через UNITED24, задонативши $100 000 на авто швидкої допомоги», — пише Федоров.
Завдяки Джареду Айзекману український прапор пройшов еліптичною орбітою шлях на рекордній з часів програми «Аполлон» відстані — 1400 км від Землі.
Компанія Ілона Маска SpaceX запустила в космос першу комерційну місію Polaris Dawn, за якою в прямому ефірі могли спостерігати люди з усього світу. Її особливість у тому, що на борту корабля були чотири непрофесійні космонавти, які провели в космосі п’ять днів.
Місія Polaris Dawn увійшла в історію, досягнувши найбільшої висоти, ніж будь-яка інша людина за останні п’ять десятиліть. Вихід у відкритий космос також став першим подібним випадком, здійсненим у межах приватної місії.
Прапор України вперше розгорнули у космосі в 1997 році: його взяв із собою на місію перший астронавт незалежної України Леонід Каденюк.
Читайте також на Newssky «Свята Олена-Іпомона: остання Імператриця Візантії» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.

