Україна та ЄС підписали безпекову угоду
27.06.2024 0 By NS.WriterВолодимир Зеленський підписав у Брюсселі безпекову угоду з Євросоюзом. Вона охоплює постачання Україні зброї, військову підготовку, співпрацю в оборонній промисловості та розмінування, пише dw.com.

Президент України Володимир Зеленський та голова Європейської Ради Шарль Мішель
Президент України Володимир Зеленський підписав у Брюсселі в четвер, 27 червня, безпекову угоду з Європейським Союзом. Цією подією відкрилося засідання Європейської Ради, на яке зібралися лідери країн ЄС.
Наступний пункт порядку денного після підписання угоди — виступ Зеленського перед Єврорадою та обговорення ситуації в Україні, а також її підтримки з боку Євросоюзу.
Про що йдеться в безпековій угоді між Україною та ЄС
«Зобов’язання ЄС у галузі безпеки включають передбачувану, довгострокову та сталу підтримку в сфері безпеки та оборони України, зокрема через місії Спільної політики безпеки та оборони, а також більш широкі зобов’язання в сфері безпеки», — йдеться в угоді, текст якої є в розпорядженні DW.
Йдеться про стале та довгострокове забезпечення України військовим обладнанням, військову підготовку, підтримку в проведенні оборонної реформи, співпрацю між європейською та українською оборонною промисловістю.
Інші пункти угоди: підвищення стійкості до кібер- і гібридних загроз, протимінна діяльність, реформування сектору цивільної безпеки та підтримка правоохоронних органів, протидія розповсюдженню вогнепальної зброї, підтримка енергетичної та ядерної безпеки, обмін розвідувальними даними та супутниковими знімками.
У договорі гарантується не тільки підтримка оборони України, а й макрофінансова, гуманітарна допомога, підтримка в проведенні реконструкції та реформ. «ЄС сповнений рішучості продовжувати надавати Україні та її народу всю необхідну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку стільки, скільки це буде потрібно, і настільки інтенсивно, наскільки це необхідно», — йдеться в тексті.
Угода про безпеку з Євросоюзом: які зобов’язання України
Водночас підкреслюється, що військова допомога та зобов’язання в сфері безпеки надаватимуться Україні з урахуванням політики країн-членів ЄС та їхніх інтересів у цій галузі.
Зі свого боку Україна зобов’язується продовжувати реформи, посилити заходи прозорості та підзвітності щодо отриманої допомоги, а також робити внесок у безпеку ЄС і його членів.
Україна вже підписала двосторонні безпекові угоди з 17 державами, серед яких усі країни G7. Як пояснило джерело DW у Брюсселі, не всі члени ЄС уклали з Україною подібні угоди, однак у рамках спільного договору вони зможуть долучитися до цієї ширшої підтримки.
Читайте також на Newssky «США можуть дозволити своїм військовим підрядникам працювати в Україні» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.