Україна підписала угоду з ЄС про €5,27 мільярда в рамках Ukraine Facility

09.07.2024 0 By Writer.NS

Перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко підписала Фінансову угоду між Україною та Євросоюзом, яка регулює отримання грантової допомоги в рамках Ukraine Facility у розмірі €5,27 млрд протягом наступних 4-х років. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки з посиланням на відповідне рішення про залучення грантової підтримки від ЄС, яке було прийнято на засіданні уряду минулого тижня, пише epravda.com.ua.

Ілюстративне фото

«Підписання угоди щодо залучення грантової підтримки на €5,27 протягом найближчих чотирьох років сприятиме стабілізації макроекономічної та фінансової ситуації в країні та забезпечить необхідні ресурси для підтримки ключових секторів економіки.

Це остання угода яка необхідна для того, щоб повністю запустилася програма Ukraine Facility», — зазначила Юлія Свириденко.

У пресслужбі також повідомили, що всього бюджетна підтримка в рамках першої складової програми, включно з кредитними та грантовими коштами, складає 38,27 млрд євро.

Програма забезпечить надходження траншів відповідно до квартального графіка виконання індикаторів. Загалом у 2024 році Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро буде грантовою допомогою.

Нагадаємо:

Міжнародні резерви України станом на 1 липня, за попередніми даними, становили 37,9 млрд дол. США. У червні вони знизилися на 2,9%, або на $1,14 млрд.

Читайте також на Newssky «Польща готова виробляти електроенергію для України на своїх електростанціях» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».

Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.


Підтримати проект:

Підписатись на новини:
В тему: