Україна готова надати половину потужності своїх ПСГ для створення запасів на найближчу зиму

06.05.2022 0 Редакция NS.Writer

Україна готова надавати іноземним замовникам 50% (15 млрд куб. м) потужностей своїх підземних сховищ газу (ПСГ) для створення запасів на найближчу зиму, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, пише interfax.com.ua.

«У нас є час до зими, який необхідно використовувати для спільної закупівлі газу з альтернативних джерел та закачування його до сховищ. Зокрема— українських, де ми здатні зарезервувати для наших партнерів не менше 15 млрд куб. м», — написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Галущенко також закликав європейські країни максимально зменшити використання природного газу для виробництва електроенергії, використовуючи можливості інших генерацій.

«Українська енергосистема тепер частина об’єднаної енергосистеми Європи, і ми можемо експортувати електроенергію, яка на 70% виробляється з незалежних від вуглеводнів атомної генерації та відновлюваних джерел», — зазначив міністр.

Як повідомлялося, станом на початок квітня 2022 року у ПСГ України, загальна проєктна потужність яких становить 31 млрд куб. м, було близько 9 млрд куб. м газу.

Читайте також на Newssky «В Іспанії затримали Шарія» та дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс» «Маріуполя більше немає. А люди є».


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: