Україна доставила супутник Туреччини для запуску у SpaceX

15.01.2022 0 Редакция NS.Writer

Українська авіакомпанія «Антонов» перевезла турецький супутник зв’язку для запуску компанією SpaceX, пише mil.in.ua.

Супутник Turksat 5B у контейнері Airbus Defense and Space доставлений літаком Ан-124-100 «Антонова». Січень 2022. Фото: «Антонов»

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на авіакомпанію «Антонов».

Airbus Defense and Space розробила спеціальний контейнер для супутника під український літак «Руслан».

«Антонов» є світовим лідером у повітряному перевезенні вантажів для аерокосмічної галузі. Протягом кількох останніх місяців вона зробила три перевезення компонентів супутників.

Літак Ан-124-100 авіакомпанії здійснив перевезення з Тулузи (Франція), нового турецького телекомунікаційного супутника Turksat 5B.

Його запустить американська аерокосмічна компанія SpaceX. Транспортування виконано у співпраці з відділом Bollore Logistics Space в Тулузі.

«Руслан» є єдиним літаком, здатним транспонувати унікальні контейнери, оскільки вони розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100.

Загальна вага вантажу склала 60 тонн. Його габарити такі: довжина — 14,69 м, ширина — 5,45 м та висота — 4,36 м були близькими до розмірів вантажного відсіку літака.

Супутник Turksat 5B у контейнері Airbus Defense and Space доставлений літаком Ан-124-100 “Антонова”. Січень 2022. Фото: “Антонов”

«Професіоналізм технічної бригади авіакомпанії є гарантією безпечного та ефективного перевезення цього делікатного та унікального вантажу», — сказав Сергій Білозеров, спеціаліст комерційного відділу авіакомпанії.

За його словами, для завантаження та розвантаження спільно з бортовим краном використовувався зовнішній кран, а також решта спеціального обладнання, розробленого та виготовленого спеціалістами ДП «Антонов».

Супутник Turksat 5B у контейнері Airbus Defense and Space доставлений літаком Ан-124-100 “Антонова”. Січень 2022. Фото: “Антонов”

Повідомляється, що SpaceX запустив Turksat 5B 18 грудня 2022 року на замовлення Туреччини з мису Канаверал. Там розташований майданчик для запуску космічних кораблів.

Цей супутник стане найпотужнішим для країни та забезпечить широкий діапазон зв’язку не лише для Туреччини, а й для сусідніх держав протягом 35 років.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: