У США пропонують надати винищувачі по лендлізу

13.04.2021 0 Редакция NS.Writer

Колишній посол України у США Валерій Чалий заявив, що нашій країні пропонують надати винищувачі по лендлізу.

| Newssky.com.ua

Колишній посол: у США пропонують надати винищувачі по лендлізу. Винищувачі F/A-18 Super Hornet здійснюють дозаправку над Чорним морем Фото: ВМФ США

Як пише mil.in.ua, про це він сказав у коментарі для Еспресо.TV.

Мова йде про заміну парку радянських літаків Су-24, Су-25, МіГ-29 та Су-27.

У перше чергу це стосується того парку бортів, який треба виводити з експлуатації.

«В Америці звучать заклики і в т.ч. моїх друзів, які працюють в цьому секторі. Вони пропонують надати по лендлізу, так би мовити, Україні винищувачі, які могли б не то що там створювати загрозу Росії, ні, просто замінити той парк, який у нас застарів, який треба виводити з використання», — сказав Валерій Чалий.

Разом з тим, за його словами, Україна потребує і нових літаків дозаправки, і нової системи радіолокації.

«Вони (радіолокаційні станції — ред.) нам потрібні вже зараз/.. Це фіксація. Це не для того щоб когось відразу бити. Ні, це фіксувати (дії росіян у небі — ред.), це оборонятись», — зазначив Чалий.

На презентації Візії Повітряних сил-2035 для народних депутатів України Командувач Повітряних сил ЗСУ Сергій Дроздов заявив, що упродовж наступних 10 років ПС ЗСУ спишуть основні бойові зразки авіатехніки.

Тому упродовж останніх двох років у Повітряних Силах ЗС України тривала робота по розробці стратегії розвитку до 2035 року.

Техніка, що залишилась у бойовому складі фактично експлуатується зі значними перевищеннями зазначених ресурсів, а конфлікт на Сході лише прискорив виснаження ресурсних показників, — сказав Командувач ПС ЗСУ.

Підтримувати боєздатність зараз вдається за рахунок наявних кількості бортів, котрі виведені з бойового складу та використовуються для підтримання у робочому стані бойових одиниць.

Зокрема Командувач заявив, що ПС ЗСУ на першому етапі переозброєння планують отримати новий багатофункціональний літак покоління 4++. Командувач ПС ЗСУ зауважив, що ресурсів оборонного бюджету України буде недостатньо для переозброєння. Тому для оновлення парку тактичної авіації необхідно створити окрему державну цільову програму.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: