У Києві резервісти вчилися охороняти державний кордон і виявляти диверсантів

20.08.2021 0 Редакция NS.Writer

Бійці підрозділів територіальної оборони вчилися діяти в міських умовах та тренували навички в разі потреби посилення охорони державного кордону, пише armyinform.com.ua.

Фото автора і 112-ї бригади ТрО

День був спекотний, але на це мало хто звертав увагу.

Швидке розгортання ОКП 112-ї бригади і КСП 130-го батальйону відбулося майже без помилок — від зайняття позицій до початку занять на розгорнутих навчальних місцях усі підрозділи працювали чітко.

Навчальний день почався з розподілу на групи, причому кожна з них отримала своє завдання.

Спочатку підрозділ вчився шукати та ліквідувати ДРГ та НЗФ. У програмі підготовки — відпрацьовування патрулювання, виявлення демаскуючих ознак ДРГ, блокування та завдання з ліквідації. Противниками виступали офіцери з бойових частин. Як розповів один із воїнів, «спочатку дивишся — нічого немає, а потім починаєш помічати — там щось ніби майнуло, там десь скло блиснуло, там гілка хитнулась… Цікаво, це новий досвід».

Наступне навчальне місце — посилення охорони державного кордону. Під час навчань був розгорнутий блокпост, де вчилися оглядати техніку, перевіряти документи, виявляти спостережні пункти на іншому боці кордону.

— Наш підрозділ вже виконував подібне завдання на півночі України — ми тоді підсилювали наших прикордонників, тому для мене це — повторення підновлення навичок. Але є і ті, для кого це — новий досвід, — розповів військовослужбовець Дмитро.

Інша навчальна локація було обладнана як пункт оборони міста та важливих об’єктів. Окрім безпосереднього укріплення будівель, вчилися патрулюванню, догляду прилеглої території, визначенню секторів обстрілу.

Найбільш цікавою для багатьох стала локація, пов’язана з розвідкою та засобами спостереження.

Зокрема, вивчення ознак присутності бронетехніки, визначення її кількості, виявлення вогневих точок, переміщення особового складу і багато іншого.

— Навчання відбулися з користю, люди дізнались багато нового, набули певних військових навиків, — зазначив командир 130-го батальйону тероборони підполковник Вадим Озірний.

Штаби відпрацьовували документи, офіцери вчилися працювати по напрямках згідно з посадовими обов’язками, вчилися всебічному забезпеченню ведення бойових дій своїх підрозділів.

— Діями свого підрозділу я в цілому задоволений, адже незважаючи на відсутність реального бойового досвіду в багатьох резервістів, вони впевнено впоралися із навчально-бойовими завданнями, — додав офіцер.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: