ТОП-10 жовтневих стартапів від українських винахідників

02.11.2021 0 By NS.Writer

dev.ua багато пише про стартапи, винаходи та інновації. Тому ми вирішили створювати щомісячні топи стартапів, про які розповідали протягом місяця. Сьогодні — жовтневий топ-10.

1. Мовчазний копірайтер на основі штучного інтелекту

CEO і фаундер Signum.AI Артем Гладких оголосив про офіційний запуск рішення щодо генерації рекламних постів для Facebook на базі однієї з найпотужніших на сьогодні генеративних нейронних мереж — GPT-3. Остання є дітищем компанії Open AI, яку запускали за участі Ілона Маска.

2. Онлайн-школа математики від колишнього медійника

Колишній журналіст з досвідом роботи у столичних ділових медіа Віталій Шкіль у розпал пандемії на початку 2021-го запустив математичну онлайн-школу. Стартап злетів. Сьогодні його бізнес — це 400 учнів, які генерують понад $30 000 грошового потоку. Нещодавно «Матема» отримала грант від Ukrainian Startup Fund у розмірі $25 000.

3. Домашній помічник для моніторингу здоров’я дозволяє здати аналізи просто вдома

Український фізик Денис Мацуй винайшов унікальний гаджет, що дозволяє аналізувати стан здоров’я людини. Причому робити це можна не докладаючи особливих зусиль — під час природних туалетних процедур, адже винахід являє собою накладку для унітаза CareTech Human, яка за допомогою спеціально вбудованих сенсорів і аналізаторів вловлює пари сечі й аналізує їх.

Розробку оцінило журі стартап-конкурсу в рамках IT Arena — Мацуй посів третє місце серед майже трьох десятків учасників і отримав $15 000 фінансування на розвиток стартапу CareTech Human.

4. Українець Павло Пікулін вклав $1 млн у створення роботів, які потрібні «Новій пошті», «Епіцентру» та іншим

Український підприємець Павло Пікулін каже, що комп’ютер у нього був з народження. Батько-радіотехнік і мама-програміст виховали програміста, який в 7 років вже писав сайти, в 13 ― розробляв ігри і керував командою геймдевів, заробивши до 25 років свій перший мільйон.

Сьогодні Павлу 32, він — успішний підприємець, співвласник одного з найбільших ігрових холдингів WhaleApp і драйвер робототехнічного прогресу в українських реаліях. Його компанія Deus Robots — піонер у створенні української історії робототехніки. Павло вклав у свою улюблену справу понад $1 млн і є потенційним партнером для найбільших логістичних компаній України.

5. Українки створили гаджет, який допоможе всьому світу позбутися укусів комарів

Більше з комарами проблем не буде — є гаджет Mosqitter, який позбавляє від них назавжди. Стартап посів перше місце в IT Arena Startup Competition 2021 у Львові, і він бореться з комарами ефективно й екологічно.

6. Український винахідник змінив світ цифрового спілкування

Український стартап створив, мабуть, найкращий у світі гаджет для інтерактивної взаємодії серед аналогів. Як запустити прибутковий проєкт без інвесторів і вийти на міжнародний ринок, розповідає засновник CamTouch Андрій Коноваленко.

7. Випускник КПІ запустив сервіс для генерації контенту і планує заробити $1 млн за три роки

Випускник економічного факультету КПІ Олександр Волошин за свої 27 років був найманим працівником всього два тижні. «Я працював в кол-центрі тільки для того, щоб отримати навички спілкування з абсолютно різною цільовою аудиторією. Мені подобається спілкуватися з людьми, вільно пересуватися й створювати щось цікаве», — відверто каже Олександр. Як типовий представник молодого покоління Олександр стверджує, що графік з 9 до 18 — не його історія.

Більш того, він створив стартап, в якому змусив працювати на себе нейронні мережі. Його розробка Postello генерує контент для соціальних мереж і управляє ним. Такий сервіс, стверджує Олександр, — знахідка для бізнесу і якісна заміна ледачим копірайтерам.

8. Екс-продавці турів до Чорнобиля запустили сервіс психологічної допомоги

Рівно рік тому 23-річний студент University College London Олександр Бондарєв опинився в повній самоті. У зв’язку з навчанням, він переїхав до Праги, повністю нове місто без знайомих. «У цей момент в Чехії був введений повний локдаун, університет перейшов на дистанційне навчання, а студентські товариства закрилися, тому поговорити хоча б з кимось наживо виявилося неможливим», — розповідає він. Пандемія, карантинні обмеження, локдаун в чужій країні і відсутність близьких людей поруч призвели до того, що хлопець почав впадати в депресію.

Він створив онлайн-сервіс психологічної допомоги, який вже лікує душі сотень людей.

9. Вінничанин створив стрімінговий сервіс, яким користується сам Джо Байден

Стартапер з Вінниці Олександр Худа, який створив вебплатформу Restream, залучив $50 млн інвестицій. Він пройшов шлях від повного провалу до абсолютного успіху.

10. Львівські харчовики будують пелетний біореактор для зменшення викидів CO2

Наприкінці вересня шість українських компаній отримали Кліматичні інноваційні ваучери на суму 240 000 євро. Серед переможців грантової програми «FINTECC» від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського Союзу — львівська компанія «Ензим», найбільший виробник дріжджів в Україні. Ми зв’язалися з головою дільниці з очищення стічних вод компанії — Сергієм Басарабом, щоб дізнатися на що компанія витратить 46 000 євро гранту, що таке пелетний реактор, і як він дозволить виробляти власну електроенергію.


Підтримати проект:

Підписатись на новини:




В тему: