Тендер на розробку порталу електронних послуг «Дія» виграла компанія Kitsoft

02.12.2021 0 By NS.Writer

На Prozorro 2 листопада завершився тендер, за результатами якого укладено договір з ТОВ «Комп’ютерні інформаційні технології» (Kitsoft) на розробку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг на суму 38,4 млн грн. Які послуги замовила ДП «Дія» за 38,4 млн грн та як проходив тендер, виясняв dev.ua.

Умови тендера

Предметом торгів вказана розробка та модернізація програмного забезпечення Єдиного державного вебпорталу електронних послуг на замовлення ДП «Дія».

Учасників торгів було двоє: ТОВ «Інтелект-Софт» та ТОВ «Комп’ютерні інформаційні технології» з очікуваною вартістю проєкту у 38,5 млн грн. Останній став переможцем тендеру.

Торги завершено на остаточній пропозиції 38,4 млн грн, при мінімальному кроці пониження ціни у 192 500 грн.

Цікаво, що 16 листопада з ним вже укладено договір, згідно з яким джерелом фінансування є кошти державного бюджету, з яких 12,77 млн грн — за рахунок держбюджету 2021 року. Період виконання робіт зазначений до 31 грудня 2022 року.

Що таке «Комп’ютерні інформаційні технології»

Переможець — ТОВ «Комп’ютерні інформаційні технології», чи Kitsoft, працює у сфері комп’ютерного програмування з 2007 року з керівником та основним з двох бенефіціарів Єфремовим Олександром Сергійовичем в одній особі.

За даними з відкритих реєстрів за жовтень-листопад компанія виграла три тендери державного Комунального Підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (КП ГІОЦ) вартістю від 1,3 млн грн до 4,4 млн грн.

Серед замовлень, над якими працює переможець, — Єдиний вебпортал територіальної громади міста Києва, модернізація реєстрів утримувачів «Картки киянина» та налаштування інфраструктури засобами Kubernetes — портативної платформи, що автоматизує та допомагає керуванню контейнеризованими робочими навантаженнями та сервісами.

Заплатять розробнику, згідно з умовами договору, через 10 днів після підписання сторонами акта приймання-передачі виконаних робіт за кожний з шести виконаних етапів роботи згідно зі списком у специфікації.

Тобто, згідно з технічними вимогами, опублікованими на сайті Prozorro як додаток до договору, це має бути оновлений вебпортал «Дія», який надаватиме широкий спектр держпослуг онлайн, багато з яких наразі вже можна отримати онлайн через існуючий портал «Дія».

Якою буде оновлена «Дія»

Метою проєкту є розробка нових та модернізація існуючих компонентів «Дії» з розширенням програм-апаратних можливостей та уніфікацією комплексу у рамках забезпечення цифровізації paperless.

Що ж зміниться на порталі?

Передбачається модернізація деяких сервісів порталу «Дія», зокрема, на першому етапі будуть удосконалені:

– «Дія Підпис» (авторизація, накладення підпису).

– Накладання та перевірки підпису.

– Пакетний перезапуск впавших процесів.

– Реєстрації користувача на веб-порталі шляхом обміну даними з реєстрами.

– Автоматичне оновлення довідників адрес на базі КОТАТТГ.

– Надання матеріальної допомоги застрахованим особам та бізнесу з урахуванням місцеперебування суб’єкта в межах окремих областей.

Серед нових модулів планується:

– Розробка функціоналу електронної послуги із замовлення довідок ОК-5 та ОК 7 з Реєстру застрахованих осіб в мобільному додатку «Дія».

– Розробка функціоналу електронної послуги із замовлення довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним
законодавством України в мобільному додатку «Дія».

– Розробка цифрового документа: відображення в електронній формі інформації, що міститься в пенсійному посвідченні в мобільному додатку «Дія».

– Розробка цифрового документа: відображення в електронній формі інформації, що міститься у посвідці на постійне проживання та у посвідці на тимчасове проживання в мобільному додатку «Дія».

– Розробка функціоналу формування COVID-сертифікату за даними вакцинації (дитячі сертифікати), за даними тестування на COVID-19, за фактом одужання від COVID-19

Також, згідно з технічним завданням, є перелік існуючих сервісів:

– «єМалятко» розширений для інтеграції з «єЗдоров’я», щоб автоматизувати отримання даних за медичними висновками, видачі посвідчень, допомоги багатодітним та функціоналом для батьків з інтеграцією у ДМС/МВС, ДРАЦС, ДФС.

– «Допомога по безробіттю» включає «Переадресацію безробітних» та «Призначення виплати по безробіттю».

– Крім можливості отримання права на виконання підготовчих будівельних робіт та прийняттям в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів з низьким класом наслідків, можна буде отримати такі ж документи для середнього та значного класу. Сервіс забезпечує надання послуг з видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки та надання містобудівних умов і обмежень для всіх об’єктів.

– Додасться можливість фізичним особам переглядати й сплачувати борги за виконавчими провадженнями.

– Можливість реєструвати чи знімати з реєстрації місця проживання не тільки дитину віком до 14 років, а і тих, хто старше.

– Оновлені можливості отримувати послуги з реєстрації ТОВ та ФОП, в тому числі й у автоматичному режимі, а також надання матеріальної допомоги застрахованим особам та бізнесу.

– Оновлено можливість подання заяви про держреєстрацію потужностей оператора ринку.

– Оновлена інтеграції платформи з мобільним додатком «Дія», в тому числі й для передачі та пред’явлення документів з використанням статичного QR-коду.

– Оновлена можливість декларувати доходи та сплачувати податки як для фізосіб, так і для ФОПів, що наразі можливо через електронний кабінет платника податків.

– Планується внести в Єдиний вебпортал об’єкти нерухомого майна, що не потрапили до Держреєстру речових прав на нерухоме майно. А також проводити «Е-конкурси» для інститутів, які фінансуються з держбюджету.

Через платформу також можна буде проводити опитування, підписувати електронні документи, подавати заявки, петиції та скарги до держреєстратора та територіальних органів юстиції.

Що кажуть учасники

Редакція звернулась до всіх трьох учасників тендеру за поясненнями. Нижче публікуємо відповіді від Олександра Єфремова, CEO Kitsoft, ТОВ «Комп’ютерні інформаційні технології», та пресслужби ДП «Дія».

Олександр Єфремов, CEO Kitsoft

«Kitsoft має вагомий досвід розробки, в тому числі ми брали участь у розробці порталу Дія та онлайн-послуг на порталі. Наша компанія подала пропозицію на відкриту процедуру закупівлі, яка була опублікована у системі Prozorro та передбачає модернізацію державного вебпорталу електронних послуг».

«Критерії відбору були визначені Замовником, відповідно до вимог Закону України „Про публічні закупівлі“. Закупівля послуг/робіт передбачає розвиток та розширення функцій державного вебпорталу електронних послуг.

Проєктом керуватиме команда менеджерів проєктів, як з нашого боку, так і з боку замовника. У системі Prozorro також опубліковано Договір, який є загальнодоступним і містить календарний план, очікувані витрати та терміни розробки. Роботи будуть оплачені по факту виконання.

Команда набрана та сформована. Це бізнес-аналітики, дизайнери, менеджери проєктів, розробники, тестувальники, конфігуратори та менеджери підтримки».

Прес-служба ДП «Дія»

Предметом цієї закупівлі є розробка та модернізація програмних комплексів і систем Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал «Дія»).

Цей проєкт запущений та супроводжуватиметься фахівцями державного підприємства «Дія», а саме технічним адміністратором порталу «Дія».

Лише два учасники процедури закупівлі подали тендерні пропозиції для участі у вказаній закупівлі.

Переможець обирався відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» — це учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені в тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною.

За результатами проведеної процедури закупівлі ТОВ «Комп’ютерні інформаційні технології» запропонувало найменшу ціну.

На питання, чому не витримали мінімальний крок пониження ціни у 192 500 грн, представник ДП «Дія» відповів, що під час проведення Електронного аукціону замовники не мають змоги визначати розмір пониження ціни жодним з учасників. «Учасники на власний розсуд обирають крок пониження ціни за умови, що він не може бути меншим від визначеного розміру мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону. Водночас відповідно до положень Закону України „Про публічні закупівлі“ під час проведення Електронного аукціону учасники не зобов’язані знижувати ціну, визначену у своїй тендерній пропозиції».


Підтримати проект:

Підписатись на новини:




В тему: