Темна Сторона Апокаліптики

10.06.2015 0 Редакция Steelgrey

Рев’ю на музичний альбом Apocalyptica 2015 Shadowmaker

апокалиптикаЦе – восьмий за рахунком студійник після 5-ти річної перерви. Я взагалі спочатку скептично ставився до самій ідеї слухати новий альбом апокаліптичних пілільщикiв, пам’ятаючи епічний фейл з альбомом “7th Symphony “. Але колега по роботі так нахвалював, що я вирішив все ж послухати. На щастя, все виявилося не таким запущеним.

1 трек – зловісне інтро I-III-V Seed of Chaos грізно заявляє про альбом. Явне відсилання до треш-класиці від Металіки – For Whom The Bell Tolls.

2 трек – Cold Blood – божевільний перехід на американський мейнстрім, де чутньо нового постійного вокаліста Franky Perez (колишнього гітариста американської команди Scars on Broadway і штатного вокаліста Slash and Friends). Пісня настільки вибивається з русла, очевидно, що це – сiнгл, пізніше вставлений в альбом, і місце вибране, на мій погляд, невдало.

3 трек – міні-опера Shadowmaker, що дала назву альбому, повна несподіванок.

4 трек – Slow Burn – вкрадливий вокал Френкі заклинає “Just like a slow burn / Stay with me forever / I сан’t let you ever fade away” (Немов повільне спалювання /Залишся зі мною назавжди / Я не можу дозволити тобі померти). До речі, в даному тексті – знову відсилання до творчості Металіки.

5 трек – Reign of Fear – інструментальний трек, на якому нарешті виразно проступають контури колишньої Апокаліптики. Гей, голлівудські режисери, які спеціалізуються на апокаліптичних сюжетах, вам випадково не потрібна музична тема?

6 трек – Hole in My Soul – любовна балада, яка ще потрапить у всі піратські збірники а-ля Love Ballads, по сусідству зі слізними опусами скорпів.

7 трек – House of Chains – пілілово у кращих мітальних традиціях, єдиний спірний трек альбому, на якому Перєза заносить аж на територію дес-металу.

8 трек – Riot Lights – тривожна мелодія інструментальної п’єси у стилі EDM, вкраплення сигналів телеграфного коду Морзе підкреслюють серйозність ситуації. Коротше, комусь потрібен терміновий хелп, і він його отримує в наступному треку.

9 трек – Come Back Down – блискавичний вокал Перєза, котрий, немов гострими лезами, перерiзається риффами (!) віолончелей.

апока1
10 трек – Sea Song (You Waded Out) – ударні і контрабаси-віолончелі зустрічаються один з одним, накладаючись і переплітаючись, і над цим симбіозом ширяє вокал Френкі.

11 трек – Til Death Do Us Part – найкращий інструментальний трек альбому, який починається як траурний марш, а потім зривається в непередбачуваний атракціон під назвою “гарячі фінські віолончельні гірки “.

12 трек – Dead Man’s Eyes – левiтацiя у мiнорi.

13 трек – Hall of the Mountain King (feat. Avanti Orchestra) (Deluxe Edition Bonus Edition) – нічого не можу сказати, не слухав.

Висновки:

За визнанням Perttu Kivilaasko музиканти тільки на написання матеріалу й репетиції витратили 6 місяців, стираючи пальці в кров. Вірю.

Підключення віолончелей до гітарних комбо – хід оригінальний. Хто б порадив зробити такий експеримент Маестро Джорді Савалю!

Гнівна, насичена емоціями музика Апокаліптики звучить темніше і експрессивнєє, ніж будь-коли. Мабуть, звідси і назва альбому.

На жаль, превалювання вокалу Перєза над струнними звичної нам Апокаліптики наводить на парадоксальну думку про те, що це Френк Перєз представляє Апокаліптику, а – не навпаки!

Експерименти Апокаліптики з купою запрошених вокалістів (у минулих альбомах) отримали логічний розвиток – на постійне місце у мікрофонної стійки строком на 2 роки був запрошений Френк Перєз, котрий впевнено демонструє кілька класичних рокових і мітальних вокальних технік.

Старі фанати Апокаліптики не в’їдуть в альбом з першого разу, мені самому знадобилося рази 4. Так що запасіться терпінням, або просто пройдіть повз.

Альбом буде відмінно слухатися в дорозі, так що, автолюбителі – беремо на замітку.

Якщо хтось незнайомий з творчістю Апокаліптики – настійно рекомендую ознайомитися з альбомом Plays Металіка By Four Cellos (1996), будете неабияк здивовані.

апока2Формати релізу:

1) стандартне видання (10 пісень) тривалістю 53:57

2) подвійний вініловий LP (10 пісень плюс 2 бонусних трека плюс компакт-диск) тривалістю 65:16

3) люксовое видання компакт-диска (Mediabook Deluxe CD) (12 пісень)

4) версія для цифрової завантаження (10 пісень плюс 2 бонусних трека)

5) комплект (box-set), що складається з лімітованого видання компакт-диска, подвійного вінілового LP, спеціальний буклет розміром як LP, фотографії команди, Apocalyptica / Shadowmaker свічка (для освітлення, не подумайте чого зайвого!) і код доступу для завантаження ексклюзивного цифрового контенту.

Дата виходу релізу: 17-22 квітня 2015

Оцінка: 4 з половиною бали (з п’яти), причому мінус – через козляччю роботу звукорежисерів, яки запороли добрячу половину альбому.

Звукозаписний лейбл: Better Noise Records (відгалуження групи Eleven Seven Music).

Продюсер: Nick Raskulinecz (Mastodon, Ghost BC, Deftones, Evanescense, Death Angel, Bush та інші)

Зведення: Greg Fidelman

Гідні уваги треки: 6,9,11.

Однією фразою: фінські тiнiроби повернулись до слухача темною стороною.

апока3
Tracklist
:

1) I-III-V- Seed Of Chaos 1:26 (instrumental)

2) Cold Blood 3:27

3) Shadowmaker 7:35

4) Slow Burn 4:44

5)Reign Of Fear 6:54 (instrumental)

6) Hole in My Soul 4:05

7) House Of Chains 3:28

8) Riot Lights 6:40 (instrumental)

9) Come Back Down 4:24

10) Sea Song (You Waded Out) 4:54

11) Till Death Do Us Part 7:50 (instrumental)

12) Dead Man’s Eyes 9:42

Склад:

Franky Perez – вокали

Perttu Kivilaakso – віолончель, програмування, бек-вокали

Paavo Lotjonen – віолончель, бек-вокали

Eicca Toppinen – віолончель, контрабас, перкусія, вокали та програмування

Mikko Siren – ударні, перкусія

 

Рев’ювер — Сергiй Дибов (першеджерело)

http://eisenerbart.blogspot.com/2015/05/blog-post.html

 


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: