Стівен Хокінг каже, він знає, що відбулося перед великим вибухом

Під час Великого Вибуху вся речовина у Всесвіті була зконцентрована у неймовірно розпечену, необмежено щільну частку матерії, повідомляє  livescience.

«Всесвіт до Великого Вибуху» © pixabay


 

Але що сталося до того? Зрештою, у відомого фізика Стівена Хокінга є відповідь, якою він поділився в інтерв'ю зі своїм фактично-відомим колегою-ученим Нілом де Грассе Тайсоном. Хокінг обговорює ці ідеї та інші у фіналі серіалу-телешоу «StarTalk» Тайсона, який транслюється по вівтороках на каналі National Geographic.

Відповідь Хокінга на питання «Що було до того?» Спирається на теорію, відому як «безграничний план».

«Гранична умова усього світу ... полягає в тому, що у неї немає меж», — сказав Хокінг Тайсону, згідно з Popular Science.

Щоб краще зрозуміти теорію, візьміть свій універсальний пульт (тобто Ваш пульт, керуючий всесвітом) і натисніть «Перемотування назад». Як тепер відомо науковцям, всесвіт постійно розширюється. А якщо ви рухаєтеся назад у часі, тоді всесвіт стискається. Перемотайте досить далеко (близько 13,8 мільярдів років тому) і весь універсум стискається до розміру одного атома, сказав Хокінг.

Ця субатомна частина загальновідома як сингулярність (не плутатися з технологічною сингулярністю, під час якої штучний інтелект наздоганяє людей). Всередині цієї надзвичайно маленької, масивної щільної частки тепла та енергії закони фізики і часу, як ми їх знаємо, перестають функціонувати. Іншими словами, часу, як ми його розуміємо, буквально не існувало до моменту, коли всесвіт почав розширюватися. Вірніше, вектор часу стискується безмежно, тому що всесвіт стає все меншим і меншим, ніколи не досягаючи чіткої вихідної позиції.

Відповідно до TechTimes, Хокінг говорив під час шоу, що до Великого Вибуху час був викривленим — «Він завжди наближався до нічого, але не став нічим», вказується у статті. По суті, «ніколи не було великого вибуху, який породив щось з нічого. Просто так видається з точки зору людства».

У лекції про безграничний план Хокінг писав: «Події до Великого Вибуху просто не визначені, тому що неможливо виміряти, що відбувалося в них. Поки події перед Великим Вибухом не мають спостережних наслідків, можна також вирізати їх з теми та сказати, що час розпочався з Великого Вибуху».

Це не перший випадок, коли Хокінг обговорював дану теорію. Раніше він читав лекції по даній темі і знявся у безкоштовному документальному фільмі про це, який доступний на YouTube.

,

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

UkrNET - поисково-информационный ресурс