Стівен Хокінг каже, він знає, що відбулося перед великим вибухом

06.03.2018 0 Редакция Steelgrey

Під час Великого Вибуху вся речовина у Всесвіті була зконцентрована у неймовірно розпечену, необмежено щільну частку матерії, повідомляє  livescience.

«Всесвіт до Великого Вибуху» © pixabay


 

Але що сталося до того? Зрештою, у відомого фізика Стівена Хокінга є відповідь, якою він поділився в інтерв’ю зі своїм фактично-відомим колегою-ученим Нілом де Грассе Тайсоном. Хокінг обговорює ці ідеї та інші у фіналі серіалу-телешоу «StarTalk» Тайсона, який транслюється по вівтороках на каналі National Geographic.

Відповідь Хокінга на питання «Що було до того?» Спирається на теорію, відому як «безграничний план».

«Гранична умова усього світу … полягає в тому, що у неї немає меж», — сказав Хокінг Тайсону, згідно з Popular Science.

Щоб краще зрозуміти теорію, візьміть свій універсальний пульт (тобто Ваш пульт, керуючий всесвітом) і натисніть «Перемотування назад». Як тепер відомо науковцям, всесвіт постійно розширюється. А якщо ви рухаєтеся назад у часі, тоді всесвіт стискається. Перемотайте досить далеко (близько 13,8 мільярдів років тому) і весь універсум стискається до розміру одного атома, сказав Хокінг.

Ця субатомна частина загальновідома як сингулярність (не плутатися з технологічною сингулярністю, під час якої штучний інтелект наздоганяє людей). Всередині цієї надзвичайно маленької, масивної щільної частки тепла та енергії закони фізики і часу, як ми їх знаємо, перестають функціонувати. Іншими словами, часу, як ми його розуміємо, буквально не існувало до моменту, коли всесвіт почав розширюватися. Вірніше, вектор часу стискується безмежно, тому що всесвіт стає все меншим і меншим, ніколи не досягаючи чіткої вихідної позиції.

Відповідно до TechTimes, Хокінг говорив під час шоу, що до Великого Вибуху час був викривленим — «Він завжди наближався до нічого, але не став нічим«, вказується у статті. По суті, «ніколи не було великого вибуху, який породив щось з нічого. Просто так видається з точки зору людства».

У лекції про безграничний план Хокінг писав: «Події до Великого Вибуху просто не визначені, тому що неможливо виміряти, що відбувалося в них. Поки події перед Великим Вибухом не мають спостережних наслідків, можна також вирізати їх з теми та сказати, що час розпочався з Великого Вибуху».

Це не перший випадок, коли Хокінг обговорював дану теорію. Раніше він читав лекції по даній темі і знявся у безкоштовному документальному фільмі про це, який доступний на YouTube.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: