«Справжній геймченджер на морі». В Україні створили дрон «Катран» із торпедами, мініганом, кулеметом і ПЗРК
14.04.2025 0 By Writer.NSВіцепрем’єр-міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про секретний морський дрон «Катран» від учасників Brave1 Military Armored Company HUB. Він має потужний арсенал, технології ШІ та може долати до 1000 км відстані, пише dev.ua.

Ілюстративне фото
«Катран — високотехнологічна розробка від української військової компанії Military Armored Company HUB. Інформація про місії з цим дроном засекречена, але він став справжнім геймченджером на морі», — повідомив Федоров.
Military Armored Company HUB — це платформа об’єднаної української розробки й українських виробників, компаній, що досягають серійності виробництва. До неї входить Katran — компанія у сфері розробки та виробництва бойових роботів.
Зокрема вона виробляє низку морських дронів:
- Katran X1, який можна використовувати як засіб доставки FPV-дронів для ураження техніки або об’єктів противника.
- Katran X2, обладнаний туреллю з Browning M2.
- Katran X2, ударний дрон, призначений для виконання точних атак на ворожі судна, підводні човни й інші цілі.
Що відомо про «секретний дрон» «Катран»
Морський дрон, який описує Михайло Федоров, має назву KATRAN VENOM. Розробники говорять про нього як про «інноваційну автономна платформа для виконання складних штурмових операцій на воді та в прибережних зонах».
«Завдяки передовим системам захисту, штучному інтелекту та сенсорам цей дрон є потужним інструментом для виконання бойових завдань», — відзначають у компанії Katran.
Зазначається, що він може розвивати швидкість до 130 км/год і має дальність до 1500 км. KATRAN VENOM має потужний арсенал на борту:
- Торпеди під крилами для знищення морських цілей.
- Мініган спереду для ураження об’єктів на передньому курсі.
- Кулемет Browning, зверху з кутом обстрілу 180 градусів, призначений для повітряних об’єктів.
- 2 ПЗРК Piorun для захисту від повітряних цілей.
Дрон також має низку систем захисту, зокрема, автоматичне розпізнавання загроз для захисту від ворожих систем наведення, застосування димових і теплових пасток для ухилення від ракет і артилерійських снарядів, а також системи РЕБ + РЕР.
У бою KATRAN VENOM використовує датчики швидкості та лазерного наведення для моніторингу поточних умов і може автоматично захоплювати цілі з їхньою нумерацією та відстеженням. Розробники говорять, що дрон ефективно діє проти малих суден, десантних човнів, водних дронів, а також портової інфраструктури. Він тако може використовувати для розвідки й підтримки повітряних і водних операцій.
На сайті виробника відзначається, що KATRAN VENOM ще перебуває в розробці, але з допису Михайла Федорова випливає, що Сили Оборони вже використовували його у своїх місіях.
Читайте також на Newssky «Відключення Skype: коли відбудеться та які альтернативи можна обрати» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.