«Слава Україні» та «Героям слава» стали офіційними гаслами в збірній

11.06.2021 0 Редакция NS.Writer

Збірна України з футболу знайшла можливість офіційно затвердити гасла «Слава Україні» та «Героям слава» на своїй формі так, щоб це не порушувало правила УЄФА. Вони стали офіційними гаслами команди, пише sport.24tv.ua.

Правилами УЄФА дозволено використовувати на формі національних збірних їх гасла. Саме цим і скористалися в Українській асоціації футболу.

11 червня відбулося онлайн-засідання виконкому УАФ, на якому одноголосно було затверджено футбольні символи України. Відтепер, разом з малим гербом УАФ у вигляді Тризубу з написом «Ukraine», на всіх офіційних заходах УАФ, заходах за участю представників УАФ на міжнародній арені і в матчах національних збірних зможе використовуватися великий герб — карта України з Тризубом в центрі.

Також виконком затвердив офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні!» та «Героям слава!». саме їх вже багато років використовують вболівальники на трибунах стадіонів під час матчів.

«Унікальний національний футбольний код, який містять в собі ці атрибути, об’єднав усіх українців, з різних регіонів України і наших земляків з різних країн і континентів. Ми зобов’язані і маємо за честь оберігати його і наповнювати новою силою єднання! Вітаю всю футбольну Україну з цим історичним рішенням», — написав з цієї нагоди президент УАФ Андрій Павелко

Чому Україна затвердила ці гасла на формі збірної

– 6 червня була представлена форма збірної України. На ній розмістили карту України та два гасла — «Слава Україні!» та «Героям слава». Форма була затверджена УЄФА для участі в Євро-2020.

– Однак росіяни підняли скандал через цю форму. Їм не сподобалося, що на формі використаний контур окупованого Криму. А також гасла.

– УЄФА спочатку відповіла відмовою на скарги росіян. Але згодом таки змінила рішення. Карта України та гасло «Слава Україні» не порушували правила УЄФА, але напис «Героям слава» слід було прибрати.

– УАФ спочатку звернулася до УЄФА з проханням залишити написи на формі. Однак до старту Євро-2020 залишалося мало часу, тому вирішили затвердити ці гасла як офіційні для збірної України. Правилами УЄФА дозволено використовувати офіційні гасла на формі команд.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: