«Щоби діти знали свою мову»: буковинки у Мілані відкрили суботню школу

07.11.2020 0 Редакция NS.Writer

У Мілані нещодавно відкрили українську суботню школу. На це українська громада в Італії зважилася задля збереження своїх традицій і мови.

Допомагали і мерія, і консул, і небайдужі українці, йдеться у публікації «МБ».

«Такі ідеї виношуються, мабуть, роками, бо їх не так просто втілити. Особисто у мене вона виникла минулого року, одразу після переїзду до Італії. Звернулася із пропозицією до небайдужих — і наша ідея реалізувалася, — розповідає колишня чернівчанка Наталія ФЕДОРОВИЧ. — Найбільш ініціативною з-поміж нас є Марія Забіяка. Вона родом із Тернопільщини, а в Мілані є головою громадсько-культурної організації „Відроджена Україна“. Завдяки їй раніше відбувалися концерти наших співаків та музикантів для місцевих українців. Вона стала координаторкою школи».

Цього року мерія надала дозвіл на пільгову оренду приміщення у Мілані. Це невеличкий клас на околиці міста, але в гарному районі. Попри ситуацію з коронавірусом, все ж таки вдалося відкрити цю школу.

Пані Наталія розповіла, що в школі, крім неї, працює ще дві буковинки. Марія Гончарук викладає українську мову, а Софія Дутчак — психологиня, яка також працює в центрі, де надають безкоштовну психологічну допомогу жінкам-емігранткам. Навчання у школі, звісно ж, — українською мовою.

«У нас навчатиметься близько 15 учнів. Це різні діти, з різним мовним рівнем. Є й такі, які майже не розуміють української, хоча батьки українці. На жаль, схожі ситуації непоодинокі серед наших діаспор у всьому світі. Саме тому такі школи просто необхідні, — каже Наталія Федорович. — Перед відкриттям школи я багато консультувалась зі своїми друзями, які мають подібні школи у США, Канаді, ОАЕ. Їм я дуже вдячна за поради і допомогу, вони мене надихають. Через пандемію наразі майже всі ці школи працюють онлайн. Нам же було важливо відкрити школу, де ми будемо навчати „наживо“. Поки що так і є».

Серед предметів, які вивчають діти суботньої школи в Мілані: українська мова та література, історія України, українознавство. Є також уроки музики, хореографії, заняття з психологом. У планах засновниць школи — спільні психологічні практики для дітей і батьків.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: