Розробник BitTorrent оголошує про екологічно чистого конкурента біткоіна — Chia

10.11.2017 0 Редакция Steelgrey

Біткоін-транзакція витрачає стільки електроенергії, скільки споживається американським будинком за тиждень і легендарний кодер Брем Коен хоче це виправити.

Брем Коен. Всі фото ©techcrunch

З огляду на те, що він винайшов повсюдний спеціальний робочий протокол передачі файлів BitTorrent, ми повинні сприймати його серйозно, повідомляє techcrunch.

Коен тільки що почав нову компанію під назвою Chia Network, яка запустить криптовалюту, засновану на доказах часу і пам’яті, а не на доказах роботи спалюючих електрику біткоін-машин. По суті, Chia буде використовувати дешеве і повсюдно незайнятий простір пам’яті на жорстких дисках, для верифікації свого блокчейну.

«Ідея полягає в тому, щоб зробити кращий біткоін, що виправляє проблематику централізації», — говорить Коен. Дві основні проблеми, які він бачить у біткоінах — це вплив на навколишнє середовище і нестабільність, що виникає у небагатьох біткойн-майнерів з найдешевшим доступом до електрики і вчиняючи надмірний вплив.

Chia прагне вирішити обидві з них.

ЯК ПРАЦЮЄ МЕРЕЖА BITCOIN CHIA
Існує мережа повних вузлів, які зберігають всю історію і набір незавершених транзакцій. Вони поширюють одну три найважчі історії, які їм відомі, всім своїм одноранговим учасникам мережі.
Коли створюється новий блок, він швидко поширюється на всі повні вузли, а майнери починають працювати над ним. Коли майнер знаходить новий блок, він публікує його в мережі. Всі майнери знаходять найкращий доказ простору, який у них є. Три кращих докази простору швидко поширюються по всій мережі і докази серверів часу починають працювати над ними. Коли доказ часу сервера завершує доказ часу для доказу простору, він публікує все це як повністю перевірений блок і публікує його для мережі, яка буде побудована над ним знову.

Біткоін використовує докази роботи для перевірки блокчейна. Це тому, що занадто складно зробити фальшивий блок-ланцюжок, оскільки за ним не буде настільки великої роботи, як у реальному. Але з часом це дало величезну перевагу в колекціонуванні стимулів для видобутку біткоінів тим, хто працює недалеко від дешевої електрики і природного холодного повітря, щоб охолоджувати майнінговое спорядження.

Chia замість цього покладається на докази простору в сховищі файлу, яке люди часто вже мають і можуть використовувати без будь-яких додаткових витрат. Він поєднує це з доказами часу, обеззброює широкий спектр атак, до яких чутливі докази простору.

«Я не перша людина, яка придумала цю ідею», — говорить Коен, — але насправді її реалізація вимагає знання передової комп’ютерної науки, в якій він спеціалізується.

Після винаходу торрента на початку 2000-х і короткою роботи над Steam для Valve, Коен займався BitTorrent, створивши новий протокол для передачі відео в прямому ефірі. Але безгосподарність з боку бізнесу змусила компанію інтегруватися. Тепер вона «кульгає потроху», і Коен каже: «я не потрібен цьому [проекту] щодня». Тому він, поки все ще перебуваючи у правлінні, переключився на початку серпня на старт Chia Network.

Коен об’єднався з головним операційним директором однієї з ранніх біткойн-валют Tradehill Райаном Сінгером, і вони провели раунд посівного фінансування для Чіа, нарощуючи найм. Коен не сказав, скільки він підняв, сміючись, що «я не впевнений, про яку кількість ми хочемо оголосити просто зараз, але це був дуже спекотний раунд». Мета полягає в тому, щоб зробити ранній продаж Chia в другому кварталі 2018 року, з повним запуском своєї криптовалюта до кінця 2018 року, хоча Коен каже, що це — завищена мета.

Коен — блискучий технолог, але потрібно більше ніж його персона, щоб переконати людей переключитися з біткоінов на Чіа. Він сказав, що план для Чіа — «зробити деякі більш розумні речі для його правового статусу і зробити купу технічних виправлень, які ви можете зробити, коли починаєте з нуля».

Поки що рано припускати, як все це буде розвиватися, але, принаймні, хтось намагається усунути екологічний вплив криптовалюти, а не просто скаржиться на це. Коен здається схвильованим, зрештою. «Це технічно амбітно і є величезний шмат роботи. Я зробив досить для збору грошей і рекрутингу. Тепер — за справжню роботу».


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: