Релігійні структури – дієвий інструмент російської гібридної війни – Секретар РНБО

18.09.2020 0 Редакция NS.Writer

Секретар РНБО розповів, як російські спецслужби використовують окремі релігійні структури. Він зазначив, що зараз спостерігається активізація на тлі підготовки до проведення місцевих виборів.

| Newssky.com.ua

Як пише donpatriot.news, про це йдеться на сайті Ради національної безпеки і оборони України.

Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував головні ризики та загрози, пов’язані з процесом підготовки та проведення виборів до місцевих рад.

Він зазначив, що одним з ефективних важелів впливу є різноманітні релігійні структури, які виправдовують російську агресію та просувають тези російської пропаганди.

«Одним з дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних „конференцій“, „круглих столів“, „міжнародних форумів“, „хресних ходів“ тощо. Мета таких заходів — просування ідей так званого „руського миру“, виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди», — зазначив він.

За словами Данілова, спецслужби використовували такий підхід і раніше, завдяки чому й відбулися події 2014 року.

«Подібна багаторічна діяльність спецслужб Російської Федерації в попередні роки стала одним з основних чинників, які зробили можливими тимчасову окупацію Кримського півострову та частини території Донецької і Луганської областей», — зазначив він.

Секретар РНБО України додав, що Апарат РНБО України та правоохоронні органи слідкують за ситуацією, і нагадав про відповідальність.

«Організаторам різноманітних „мирних форумів“ хотілося би нагадати про кримінальну відповідальність за антидержавну діяльність і зазначити, що Апарат РНБО України уважно відслідковує ситуацію в державі напередодні виборів, а правоохоронні органи України відреагують на будь-які спроби розхитування внутрішньополітичної ситуації», — наголосив Данілов.

Нагадаємо. Місцеві вибори відбутися 25 жовтня 2020 року.