Прорив до Майбутнього – на завершення Позитивного сценарію. Ексклюзив

31.12.2020 0 Редакция NS.Writer

«Сезон полювання на політичних шахраїв» завершив п’яту редакцію Позитивного сценарію, яка була створена на майданчику Newssky. Протягом року рубрика Публічна соціологія надавала переважно теоретичну інформацію із залученням поточних подій лише в якості ілюстрацій. Таким чином, рубрика цього року долучила для Newssky до історичного процесу дослідження і формування української ентелехії. Відтепер відкривається можливість працювати у зворотній пропорції: робити аналіз поточних подій з теоретичних позицій Сценарію.

216 виборчих округів країни отримали спеціалізовані ФБ-групи, де виборці самі можуть збирати, обговорювати і оприлюднювати інформацію про «обліко морале» своїх депутатів. Це віртуальне мереживо переводить від теорії до втілення осердя Сценарію: концепцію «персональний мандат», яка передбачає право виборця відкликати подаваний на виборах голос в разі обману з боку обранця…

Довідка

Позитивний сценарій — це науково-дослідницький проект (за Імре Лакатошем) спрямований на вивчення природного шляху розвитку суспільства і визначення точкових впливів в моменти біфуркації: з метою скорегувати напрям руху, прискорити чи пригальмувати його швидкість. Перша редакція документу створена міждисциплінарною групою незалежних дослідників Спільний Проект і була презентована ІІ Конгресу Соціологічної асоціації України в Харкові. Київська презентація відбулася за ініціативою учасників Майдану в січні 2014 року на Факультеті соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Друга редакція Сценарію 2015 року містила доповнення, які були викликані завершенням Майдану і початком російсько-української війни. Третя редакція 2017 року концептуально реалізувала мету Спільного проекту, і була втілена в мережевому форматі: як добірка зручних до вивчення 19 файлів. Четверта редакція (2018 року) виконана на замовлення друкованого видання Суспільно-політичні процеси в журнальному форматі. Спресованість документу (до 45 журнальних сторінок) привела до появи певних лакун і зробила текст практично недоступним для нефахівців. І ось Newssky надав нагоду і натхнення для більш повної і більш популярної у викладі наступної редакції. Вона складається з 20 колонок рубрики Публічна соціологія.

Тематичні заголовки в хронологічному порядку:

1 Публічна Соціологія Як Засіб Онтологічної Геолокації

2 Побачити Порядок З Хаосу

3 Передбачення: Червоне і Чорне

4 Третє Передбачення: Беремо?

5 Український Спрут і Шизофренія Недогромадян

6 Криза Заходу і Бенефіс України

7 Українсько-ЄСівська Дуальність

8 Конституція Чекає На «Корсет Відповідальності»

9 Конституція: Від Декларації До Реалізації

10 Об’єднавчий Рух: Хто Розпочне?

11 Класова Селекція: Волелюбні і Відповідальні

12 Про Державну Стратегію Та Національну Ідею

13 Позитивний Сценарій Як Українська Ентелехія

14 Українська Ентелехія Куди РозвернеМО?

15 Публічній Соціології В Україні Виповнилося Десять Років: Ретроспектива

16 Вибори: Стратегія і Три Аксіоми

17 Лакмус На Кандидата

18 Як Привид Матеріалізується На Наших Очах

19 До Єднання Нації: Публічна Оферта і Зерно Кристалізації

20 Сезон Полювання На Політичних Шахраїв — Відкрито

21 Підсумок 2020: П’ята Редакція Позитивного Сценарію Спільного Проекту.

Захалявний путівник

Кожен читач може скласти власне уявлення від модернізованого Сценарію, але далеко не кожен схоче прочитати більше двохсот сторінок поспіль. В тексті багато знайомих фактів і аргументів, але його цінність не стільки у самих фактах, як в їх унікальному сполученні і ряді унікальних новацій. Документ «запропонував методологію створення Стратегії та Програми Спільного Проекту здійснення реформ.» — відзначив філософ Микола Романов, який спеціалізується в сфері метафізики і роботи з Майбутнім.

Кому цікава методологія як метафізична основа Сценарію, може починати із середини:

12 Про Державну Стратегію Та Національну Ідею

13 Позитивний Сценарій Як Українська Ентелехія

14 Українська Ентелехія Куди РозвернеМО?

Для загального уявлення про весь ланцюг дослідницького процесу — Панорама:

15 Публічній Соціології В Україні Виповнилося Десять Років: Ретроспектива

Кому, перш за все, цікава соціальна філософія:

2 Побачити Порядок З Хаосу

3 Передбачення: Червоне і Чорне

4 Третє Передбачення: Беремо?

Кому хочеться подивитися геополітичну тканину, будь ласка:

6 Криза Заходу і Бенефіс України

7 Українсько-ЄСівська Дуальність

Конституційний аспект проблематики тут:

8 Конституція Чекає На «Корсет Відповідальності»

9 Конституція: Від Декларації До Реалізації

Переважно макросоціологічні проблеми:

10 Об’єднавчий Рух: Хто Розпочне?

11 Класова Селекція: Волелюбні і Відповідальні

Партійно-виборча проблематика — тут:

16 Вибори: Стратегія і Три Аксіоми

17 Лакмус На Кандидата

Сплетіння соціально-економічних, громадсько-політичних і соціально-психологічних проблем — тут:

5 Український Спрут і Шизофренія Недогромадян

Напрям і способи виводу України з перманентної кризи — тут:

18 Як Привид Матеріалізується На Наших Очах

19 До Єднання Нації: Публічна Оферта і Зерно Кристалізації

Соціальний Інструмент і концептуальна технологія консолідації громадянського суспільства — завершальний файл п’ятої редакції:

20 Сезон Полювання На Політичних Шахраїв — Відкрито

Застереження

Читачам, які вимагають одразу «покрокової програми дій», можна обмежитися лише останнім файлом «Сезон Полювання На Політичних Шахраїв — Відкрито». А всі попередні файли є не технологічним, а концептуальним документом: який, власне, і дозволив знайти ту «покрокову програму». Один з френдів-«технарів», який друге десятиліття просуває свої пропозиції, вважає, що «це занадто просто» (бо занурюватися до філософії та соціології немає бажання). Можливо, як і більшість ініціаторів соціальних проектів, яким кінця-краю не видно, він керується принципом «мета — це ніщо, процес — це головне». Можливо, діє за принципом півня: «не дожену так зігріюсь»).

Історичний масштаб та історична перспектива

Українці першими в Європі показують «ЯК контролювати обраних» — на додачу до попередньої відповіді на запитання ще з часів Давнього Риму «ХТО буде стерегти сторожів?» Пояснювати українцям сенс центральної проблеми представницької демократії не має потреби, бо хто ще не бачить неспроможність антикорупційних інституцій, які призначалися «стерегти сторожів»? Як і варто було очікувати, вони перетворилися в інструменти вибіркового переслідування конкурентів, що цілком логічно і невідворотно за наявної олігархічної Системи.

Українці першими в Європії самі отримують можливість стерегти «сторожів». Досить у ФБ-пошуку набрати «пароль» ПЕРСОНАЛЬНИЙ МАНДАТ і поряд зазначити номер свого виборчого округу, аби потрапити до місцевої ФБ-групи мисливців за політичними шахраями. Наразі найбільший резонанс ініціатива Мережі отримує на Дніпрянщині.

Альтруїстичне покарання

Мотивація учасників Мережива «Персональний Мандат» зовсім не випадково не передбачає матеріальних стимулів: бо ця умова виключає самогубне змагання за «смаколики», як в більшості неурядових структур. Немає грошей — немає чого ділити: за таким принципом від початку працювала дослідницька група Спільний Проект, активісти якої й створили віртуальне Мереживо. Відсутність фінансування, втім, не завадило групі створити Позитивний сценарій — єдиний з візійних проектів, який отримав позитивну Рецензії від незалежної профільної установи Агенція досліджень системних технологій.

Розвиток Мережива визначають ті активісти, від яких ця діяльність потребує постійної витрати часу: годину чи дві щоденно. Таку дещицю віддати не за особисту вигоду, а для блага усього суспільства, спонукає внутрішня потреба карати тих, хто порушує соціальні норми й пристойності, ставлячи тим самим під загрозу соціальну гармонію. Як з’ясували психологи, нерідко акт покарання не лише не приносить поборнику справедливості жодної видимої вигоди, а й вимагає від нього певних витрат.

Такі дії фахівці називають альтруїстиичним покаранням і стверджують, що воно зіграло чи не вирішальну роль в еволюції людства. Наявність такого стимулу в українців продемонстрували майданери на баррикадах, добробатівці в окопах і фронтові волонтери, які 2014 року підтримали боєздатність військових частин за відсутності нормального постачання з боку Міноборони.

Слава Україні! Героям — Слава!

Олександр ТЕРТИЧНИЙ,

консультант з питань публічної соціології,

координатор групи незалежних дослідників Спільний Проект


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: