ПЦУ виграла більшість судів через приєднання релігійних громад УПЦ МП

08.07.2021 0 Редакция NS.Writer

Процес приєднання релігійних громад до ПЦУ призупинений, бо відбувається боротьба в юридичному полі.

Про це повідомив предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

«Цей процес з певних причин призупинений. Зараз відбувається боротьба в юридичному полі по кожній громаді, яка долучилась, а їх є близько 700. Зараз ми захищаємось у правовому полі. Практично всі судові позови, які є з боку Московського патріархату, ними програні. Ми виграли, бо на нашому боці правда. Ми її відстоюємо і хочемо, аби все відбувалось відповідно до українського законодавства», — зазначив митрополит Епіфаній.

За його словами, нині в ПЦУ очікують новий виток у процесі приєднання громад, бо багато з них очікують для цього слушного моменту.

Читайте також: Дуже радісно бачити, як розвивається Православна церква України, — Варфоломій. ФОТОрепортаж

«Нині є громади, які поступово долучаються, але не афішують це. Вони приймають рішення, подають на реєстрацію, але бояться протидії. На жаль, є ті сили, які протидіють, показують картинку для зовнішнього світу, що в Україні ось відбувається захоплення храмів,а цього насправді немає. Наша позиція чітка і зрозуміла — ми хочемо, щоб все відбувалось мирно, спокійно і добровільно і тільки в правовому полі.

Є багато громад, які спілкуючись зі мною, говорять, що готові вже, але якщо просто змінити вивіску. Вони розуміють, що буде боротьба, буде протидія з боку проросійських сил в Україні, штучно будуть завезені люди, влаштовані бійки. Тому ми не маємо бажання відкривати в Україні ще один релігійний фронт. Нам достатньо тієї боротьби, яка є на сході України та боротьби з небезпечною хворобою», — зауважив Епіфаній.

На його переконання, релігійний фронт лише послабить Українську державу, а цього ПЦУ не бажає.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: