Новий Центр управління польотами для українського супутника буде завершений в серпні 2021 року

23.07.2021 0 Редакция NS.Writer

Також тривають заходи з підготовки до запуску у грудні цього року КА «Січ-2-30» на космічну орбіту, пише defence-ua.com.

Український супутник дистанційного зондування землі «Січ-2-30» готується до відправки у космос

Наразі проходять роботи, пов’язані з електричною та механічною ув’язкою українського супутника дистанційного зондування землі «Січ-2-30» та ракети-носія Falcon-9. Нині триває погодження Документа контролю інтерфейсів з ув’язки вітчизняного космічного апарату та американської ракети й вирішуються інші проблемні питання.

Відповідні дані оприлюднив на своїй сторінці Facebook Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, інформуючи про результати днями проведеної наради.

За його словами, КБ «Південне», відповідно до деталізованого графіка, завершує роботи з тестування супутника «Січ-2-30». Крім того, здійснюється відповідна робота з Міністерством оборони України щодо доставлення космічного апарту і наземного технологічного обладнання від ДП «КБ «Південне» до місця пуску ракети-носія компанії SpaceX у США.

Ракета-носій Falcon-9 під час запуску

Своєю чергою, триває підготовка наземного сегмента Національного центру управління та випробувань космічних засобів до запуску «Січ-2-30». Ідеться про створення Центру управління польотами для управління супутника з орієнтовним терміном завершення робіт у серпень ц.р., доопрацювання програмного забезпечення та підсистеми інформаційного супроводження, а також підготовку персоналу.

Нагадаємо, про підписання контракту із виведення на орбіту космічного апарату «Січ-2-30» з європейською компанією ISILAUNCH, як уповноваженим підрядником компанії SpaceX, стало відомо у травні 2021 року.

Український супутник має бути запущений у грудні ц.р. ракетою Falcon-9 з майданчика SpaceX. Відповідний авансовий платіж за цим контрактом вже було проведено українською стороною.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: