МВФ розглядає надання Україні багаторічної допомоги у сумі $16 млрд

27.01.2023 0 By NS.Writer

Міжнародний валютний фонд розглядає багаторічний пакет допомоги для України на суму до $16 млрд, щоб допомогти покрити потреби країни та стати каталізатором для збільшення міжнародного фінансування. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, пише news.liga.net.

Ілюстративне фото

Як зазначається, реалізація задуманої програми залежить від низки умов, зокрема схвалення з боку країн G7, донорів і кредиторів України, які забезпечують стійкість боргу країни.

Повідомляється, що план надання Україні багаторічного пакету допомоги розміром $14-16 млрд також вимагатиме внесення змін до правил кредитування МВФ, щоб фонд міг кредитувати країну, в якій йде війна.

Водночас уряду в Києві необхідно буде вжити низку заходів, окрім успішного завершення чотиримісячного безготівкового кредиту МВФ.

За інформацією джерел Bloomberg, програма МВФ розрахована на три-чотири роки та передбачає виділення від $5 до 7 млрд впродовж першого року.

«Є надія, що план буде узгоджено до кінця березня, а перший транш у найкращому разі надійде вже у квітні», — цитує свої джерела Bloomberg.

Як очікується, це допоможе збільшити фінансову підтримку України державними та приватними кредиторами.

Наприкінці грудня 2022 року Мінфін оприлюднив нові структурні маяки МВФ для України.

Читайте також на Newssky «Швейцарія дала дозвіл на відправку в Україну зброї та обладнання для розмінування» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».

Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.


Підтримати проект:

Підписатись на новини:
В тему: