Мінстратегпром хоче «воскресити» проект по локалізації в Україні навчально-бойового Boeing Т-7А

29.08.2021 0 Редакция NS.Writer

Попередня спроба такого проекту була провалена весною 2019 року із-за саботажу, пише defence-ua.com.

Boeing Т-7А Red Hawk

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості веде перемовини про локалізацію виробництва в Україні навчально-бойового літака Т-7А Red Hawk, який розробила та виробляє американська корпорація Boeing.

Про це Віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський заявив в інтерв’ю виданню «Український тиждень».

«Уже доволі довго тривають перемовини щодо навчально-бойового літака Boeing Т7 та можливості локалізувати його виробництво в нас на ДП «Антонов», — сказав Олег Уруський.

Головна мета такого проекту, за словами очільника Мінстратегпрому, це «щонайменше передавання технологій», хоча Міністерство оборони «сприймає цей проект без великого ентузіазму».

Серійне виробництво навчально-бойових літаків Т-7А Red Hawk стартувало в лютому 2021 року

Віце-прем’єр Олег Уруський також додав — «серед інших можливих варіантів йдеться про модернізований літак F15, Saab Gripen та про деякі складніші й дорожчі моделі, які наша держава навряд чи може собі дозволити».

Втім, є і сектори, де Україна сама може виступити «експортером технологій»: за словами очільника Мінстратегпрому, іноземні партнери проявляють інтерес до БПЛА української розробки, і також — до транспортних літаків типу Ан-70 та Ан-178.

ДП “Антонов” має лише один “літаючий” екземпляр літака Ан-70, що був задіяний під час параду на честь 30-річчя відновлення Незалежності України

Нагадаємо, Defense Express розповідав: представники компанії Boeing, ДП «Антонов», ДК «Укроборонпром» та Міністерства оборони України весною 2019 року вели перемовини щодо збирання на території України найновішого легкого учбово-тренувального літака.

Мова була саме про T-X, який зараз прийнятий повітряними силами США на озброєння під назвою Т-7А Red Hawk.

До 2024 року ВПС США мають отримати понад 300 літаків Т-7А Red Hawk

У випадку успіху перемовин Україна отримала б можливість локалізації виробництва сучасних бойових літальних апаратів, що можуть прийти на заміну застарілому радянському авіапарку. Таких можливостей Україна у сфері авіабудування за всю свою історію ніколи не отримувала.

Якщо Україні випаде шанс стати учасником виробництва того ж F-15 – такий шанс марнувати не можна

Тим більш, що участь у подібних проектах зі світовими лідерами дає неоціненний досвід реальної роботи з провідними технологіями та контролем якості.

Втім, перемовити завершились нічим. Як розповів екс-очільник ДП «Антонов» та голова правління британсько-української компанії Air combat evolution Олександр Лось причиною провалу домовленості став саботаж. Більше деталей — в інтерв’ю Defense Express.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: