Міністр оборони Польщі: Росію можна перемогти

20.03.2025 0 By Writer.NS

Лукаш Адамський

Як відомо, Україна та США досягнули угоди про припинення вогню в українсько-російській війні. Як на вашу думку, чи піде Путін на висунуті вимоги і який сценарій можливий далі? Кореспондентці Newssky відповів Лукаш Адамський, заступник директора Центру Мєрошевського у Варшаві.

Лукаш Адамський послався на конференцію, організовану центром Мєрошевського у співпраці з Посольством Польщі в Києві, присвячену ключовим аспектам військової співпраці між Польщею та Україною.

«Росію можна перемогти», – наголосив заступник міністра національної оборони Республіки Польща Павел Залевський, зазначивши, що у разі загострення конфлікту Росія не зможе виграти війну проти Заходу.

Міністр Залевський зазначив, що Польща та Європейський Союз повинні взяти на себе більшу відповідальність за свою безпеку, зміцнюючи збройні сили та оборонну промисловість.

Третя панель конференції охопила експертів із зовнішньої політики, безпеки та оборонних стратегій, серед яких були Лукаш Адамський, Агнєшка Легуцька, Андрій Загороднюк, Роберт Пщцел, Олексій Мельник

Обговорили перемовини між Україною та США, які стосувалися політики Росії щодо України, можливих сценаріїв припинення війни та стратегії зміцнення обороноздатності України. Експерти відзначають, що Росія сприймає мирні переговори як політичний інструмент, тому й Україні, і її союзникам слід залишатися пильними щодо російських «мирних» пропозицій.

Повноправне членство України в НАТО залишається довгостроковою метою, але в найближчій перспективі вкрай важливо розробити двосторонні угоди та механізми стримування Росії.

Міністр Залевський акцентував, що Україна показує приклад того, як слід боронити свою країну від Росії.

Втрата територій є болючою для кожної країни, і Польща твердо відстоює територіальну цілісність України.

На початку війни був помітний дисбаланс сил України та Росії, і на сьогодні Україна викликає захоплення. Звісно, Україна за три роки втомилася від кровопролиття, і вона як ніхто хоче завершення цієї війни.

Але з іншого боку, вражає спокій і впевненість у собі та рішучість.

І це саме те, чого наразі потребує увесь Європейський Союз. Україна показує нам, що у співпраці з союзниками можна ефективно захищатися й боронитися. Такого ніхто не міг навіть уявити. А це можливо. Завдяки великій мобілізації усіх ресурсів, винахідливості та патріотизму – величезному патріотизму українців це можливо.

Україна показала, що Росію можна перемогти, і вся стратегія Заходу має бути спрямована на підготовку до потенційного конфлікту, який Захід виграє.

Західна політика має стримувальний характер. Війна – це жахіття, і завдання кожного політика – зробити так, щоб війни не було. Але в нашій свідомості має міститися головна думка – Росію можна перемогти. Якщо Росія ухвалить рішення атакувати Захід, ми її переможемо.

Як показує досвід Хіросіми та Нагасакі, ядерна зброя є добрим засобом захисту, а не нападу. Отже, Росія є країною, яка атакує, а Україну й потенційно Захід – тими, хто захищається. Отже, ядерна зброя з часів війни в Японії, засобом примушування не спрацювала.

І пропозиція Франції щодо ядерного щита для Європи є революційною.

«Ковальчук»Спілкувалася Марина Ковальчук, заступниця головного редактора (Центральна Європа та Канада), керівниця проекту V5 Media

In English

 


Підтримати проект:

Підписатись на новини:




В тему: