Мінфін обіцяє не чіпати зарплатних ФОПів та не обмежувати їхню співпрацю з юрособами

09.02.2022 0 By NS.Writer

Міністр фінансів Сергій Марченко виступив проти ініціативи голови податкового комітету парламенту Данила Гетманцева, який хоче обмежити підприємцям можливості для працевлаштування за варіантом «зарплатних ФОПів», пише dev.ua.

Як розповів він в інтерв’ю «Економічній правді», питання досить чутливе. «Враховуючи чутливість питання ФОП для суспільного і політичного середовища, я б не чіпав ФОПів», — зазначив Марченко, відповідаючи на запитання щодо боротьби з так званими зарплатними ФОПами.

Міністр вважає, що в прийнятті таких рішень треба керуватись не тільки бюджетними інтересами.

«Я досить обережно підходжу до питання середніх суб’єктів господарювання, малого бізнесу. Це досить чутлива категорія людей. Будь-яке рішення в цій сфері я б ухвалював із точки зору не тільки розуміння інтересів бюджету або справедливості, а й суспільно-політичних настроїв цієї сфери», — наголосив міністр.

Говорячи в цілому про податкову реформу, над якою працює Гетманцев, Марченко запевнив, що в міністерстві готові розглядати будь-які зміни податкового законодавства, якщо вони матимуть певні компенсатори щодо впливу на бюджет.

«Зараз у нас є ПДФО, ЄСВ і військовий збір, які розподіляються між місцевими бюджетами, державним бюджетом, Пенсійним фондом, і все одно ми у 2022 році передбачили Пенсійному фонду з держбюджету 200,6 млрд грн. Ми, Мінфін, кажемо: якщо ми втратимо 100 млрд грн від цієї прекрасної ініціативи (податкової реформи — ред.), то на ці 100 млрд грн ми не профінансуємо якісь видатки, або нам потрібно буде знайти додаткові джерела доходів», — підкреслив Марченко.

Марченко також розповів, що процес запровадження в Україні РРО необхідно продовжити, тому що «це чистка системи».

«Тут питання в походженні товарів, які з’являються в тому чи іншому магазині. Якщо ми хочемо рухатися в правильному напрямку, поступово, без жорстких обмежень, треба запровадити РРО і робити діяльність бізнесу прозорою», — зазначив чиновник.

Нагадаємо, в Україні планують обмежити ФОПам третьої групи єдиного податку можливість співпрацювати з юридичними особами для надання послуг. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки з зарплати та оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів», заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев. При цьому, за його словами, чи буде така норма стосуватися айтішників, поки невідомо, оскільки тексту законопроєкту ще немає.

В січні проти подібних нововведень мітингували ФОПи та айтішники.


Підтримати проект:

Підписатись на новини:




В тему: