Мінфін обіцяє не чіпати зарплатних ФОПів та не обмежувати їхню співпрацю з юрособами

09.02.2022 0 Редакция NS.Writer

Міністр фінансів Сергій Марченко виступив проти ініціативи голови податкового комітету парламенту Данила Гетманцева, який хоче обмежити підприємцям можливості для працевлаштування за варіантом «зарплатних ФОПів», пише dev.ua.

Як розповів він в інтерв’ю «Економічній правді», питання досить чутливе. «Враховуючи чутливість питання ФОП для суспільного і політичного середовища, я б не чіпав ФОПів», — зазначив Марченко, відповідаючи на запитання щодо боротьби з так званими зарплатними ФОПами.

Міністр вважає, що в прийнятті таких рішень треба керуватись не тільки бюджетними інтересами.

«Я досить обережно підходжу до питання середніх суб’єктів господарювання, малого бізнесу. Це досить чутлива категорія людей. Будь-яке рішення в цій сфері я б ухвалював із точки зору не тільки розуміння інтересів бюджету або справедливості, а й суспільно-політичних настроїв цієї сфери», — наголосив міністр.

Говорячи в цілому про податкову реформу, над якою працює Гетманцев, Марченко запевнив, що в міністерстві готові розглядати будь-які зміни податкового законодавства, якщо вони матимуть певні компенсатори щодо впливу на бюджет.

«Зараз у нас є ПДФО, ЄСВ і військовий збір, які розподіляються між місцевими бюджетами, державним бюджетом, Пенсійним фондом, і все одно ми у 2022 році передбачили Пенсійному фонду з держбюджету 200,6 млрд грн. Ми, Мінфін, кажемо: якщо ми втратимо 100 млрд грн від цієї прекрасної ініціативи (податкової реформи — ред.), то на ці 100 млрд грн ми не профінансуємо якісь видатки, або нам потрібно буде знайти додаткові джерела доходів», — підкреслив Марченко.

Марченко також розповів, що процес запровадження в Україні РРО необхідно продовжити, тому що «це чистка системи».

«Тут питання в походженні товарів, які з’являються в тому чи іншому магазині. Якщо ми хочемо рухатися в правильному напрямку, поступово, без жорстких обмежень, треба запровадити РРО і робити діяльність бізнесу прозорою», — зазначив чиновник.

Нагадаємо, в Україні планують обмежити ФОПам третьої групи єдиного податку можливість співпрацювати з юридичними особами для надання послуг. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки з зарплати та оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів», заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев. При цьому, за його словами, чи буде така норма стосуватися айтішників, поки невідомо, оскільки тексту законопроєкту ще немає.

В січні проти подібних нововведень мітингували ФОПи та айтішники.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: