Мерці наступають. У Росії не вистачає кладовищ

09.09.2021 0 Редакция NS.Writer

Розвінчуємо черговий російській фейк. Цього разу про націоналістичний коронавірус у Львові, пише leopolis.news.

Росія знову почала лякати українців коронавірусом — нібито в Україні зростає смертність, і не вистачає кладовищ. Днями цю історію почали масово тиражувати, як російські «балакучі голови» на кшталт співробітників ГРУ (військова розвідка Росії), так і деякі «українські».

Наприклад, агент ГРУ під прикриттям військового кореспондента Юрій Котьонок пише: «Смертність в Україні зросла настільки, що не вистачає місць на кладовищах. Громадяни несподівано для себе виявляють поховання на своїх присадибних ділянках. У Львівській області інвалід з вадами зору Ірина Ривак виявила на своєму городі свіжі поховання. У такій же ситуації — сусіди Ірини. Директор кладовища Я.Мартинов пояснив, що був змушений захопити землю. Ховати померлих від COVID-19 ніде. У серпні жителі перетворили старий єврейський цвинтар у центрі Рівного в велопарк з доріжками. Атракціон влаштували молоді люди, які розривають землю і зміцнюють її надгробками для побудови трамплінів, могильні камені використовують в огорожі для траси. Аргументується подібний цинізм націоналістичним світоглядом, яке культивується в мізках українців і дає свої плоди».

Тут «чудово» все. І город у Львові, і націоналісти в парку атракціонів у Рівному…

А тим часом, як прокоментував ситуацію директор згаданого вище кладовища, земля була в комунальній власності, коли почали ховати. За його словами, є рішення сільради — розширити діюче кладовище, 4 гектари. «Вони після того приватизували разом з трунами у власність — такого не буває ніде», — сказав він.

Іншими словами, мова йде про цивільну суперечку, в якій повинен розбиратися суд, а не російські «балакучі голови».

Справжню історію конфлікту, без російських перекручень, ви можете прочитати на першоджерелі.

Пікантності цій російській ІПСО (інформаційно-психологічній спецоперації) додає той факт, що якщо в Україні ситуація з кладовищем у Львові — цивільний спір, то в Росії насправді закінчуються місця на кладовищах.

Зокрема, в липні російські ЗМІ писали: «Смертність в Росії продовжує зростати. У 2020 році, за даними Росстату, в країні померло на 17,9% більше людей, ніж в 2019-м, а в першому кварталі 2021-го показник зріс на 26,9% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Рекордне число смертей призвело до несподіваної проблеми: в ряді регіонів закінчуються місця на кладовищах».

За даними журналістів, «зріст числа смертей вже вийшов на безпрецедентний з 1947 року рівень, коли в СРСР був голод». Як підсумок — місця на кладовищах закінчуються у всіх регіонах РФ.

Наприклад, за даними 73online «в Ульянівську не вистачає місць для поховання людей. Те ж саме в Димитровграді. Ульянівській області потрібно 320 млн на відкриття двох нових кладовищ».

Журналісти наводять ще один приклад. Нібито «на 24 кладовищах Калуги майже немає місць», пише «АіФ Калуга» з посиланням на керівника відділу благоустрою міста Віталія Родіонова. «Зараз тільки два кладовища приймають тіла, але одне з них заповнене на 99,9%. Щоб розширити площу для поховання, йде вирубка лісу і розчищення території на 1,5 гектарах. Однак при нинішніх темпах смертності цієї території вистачить всього на рік».

Або ось ще, як пише «Комерсант» з посиланням на заступника голови міста Перм Сергія Красильникова, «дефіцит місць на кладовищах виникне в найближчі кілька місяців. Всього на них залишалося близько 6 тис. місць на кінець травня. У рік помирає в 2,5 рази більше людей, а в минулому році померло 15 тис. чоловік».

І так прикладів десятки. При цьому не справляються не тільки кладовища, а й крематорії.

Наприклад, у липні стало відомо, що через високу смертність в Петербурзі в крематорії не встигають спалювати покійників. Російські ЗМІ писали: «Кілька сотень трун протягом тижня чекають своєї черги на спалювання в петербурзькому крематорії. Ритуальники скаржаться на те, що спека робить свою справу: процеси, що відбуваються під дерев’яними кришками, можна визначити по смороду, що щільно стоїть на території комплексу. Причиною цього, як і в кінці минулого року, називають високу смертність — потужність крематорію не розрахована на такі обсяги».

Ще в лютому 2021 року стало відомо, що за підсумками 2020 року Росія опинилася на першому місці в світі за кількістю жертв від коронавірусу на душу населення.

Крім того, Росія — «один з лідерів по заниженню смертності від коронавірусу (за річними даними різниця між офіційно оголошеними смертями від вірусу і надлишкової смертністю склала майже 6,3 рази)».

У російської пропаганди настільки туго з фантазією, що вона просто взяла поточну ситуацію в Росії — катастрофічну смертність від коронавірусу через відсутність обмежень, а також вакцинацію населення російськими вакцинами з недоведеною ефективністю та безпекою (жодну з вакцин РФ досі не схвалено Європейським агентством лікарських засобів (ЕМА) і Всесвітньою організацією здоров’я (ВООЗ) — і «приміряла» на Україну.

Але не було б щастя, та нещастя допомогло. У цій ІПСО є і позитивні моменти, адже Росія так тільки пришвидчить темпи вакцинації українців.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: