Квантовий фізик створив прибуткову освітню платформу, якою скористалися 2 млн людей

25.12.2021 0 Редакция NS.Writer

Історія освітнього стартапу, у якого все вийшло, пишет dev.ua.

Ілля Філіпов

Курси від EdEra з’явилися на початку 2015 року. Співзасновник проекту Ілля Філіпов вивчав квантову радіофізику в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Пізніше хлопець надихнувся курсами від Массачусетського технологічного інституту і задався питанням: як зробити викладання технічних дисциплін в Україні цікавим?

Першим на новій платформі був курс з фізики, потім з’явилися курси з інших дисциплін з підготовки до ЗНО. Розробці та виробництву всіх курсів команда EdEra вчилася самостійно — використовувала онлайн-курси провідних світових університетів.

Кожен курс включав в себе відео-матеріали, конспекти, домашні завдання, іспити, а також спеціальний форум для обговорення питань, що виникають по ходу навчання.

Коли у Іллі запитували на ранніх етапах становлення стартапу, навіщо створювати ще одну платформу, коли є Coursera і edX, на яких курси розміщують MIT і Harvard, він відповідав:

«Ми повинні показати, що в цій країні теж є чим пишатися у сфері освіти».

Минуло майже 6 років. Редакція dev.ua поцікавилася у Іллі Філіпова, що ж вийшло.

Що таке EdEra зараз

Стартап розробив вже більше 120 проектів. Він створює не тільки масові онлайн-курси для своєї платформи, а й проекти під замовлення. Це можуть бути інтерактивні квести, діалогові формати і так далі. Наприклад, EdEra концептуально розробляла «Дія Цифрова освіта» (Національна цифрова платформа з цифрової грамотності — Ред.), робила ЦВК Просвіту та інші проекти для держструктур.

«Ми зараз — студія повного циклу зі створення освітнього продукту», — говорить Ілля.

Умовний «Київстар» може прийти і попрацювати з нами в декількох напрямках:

— Створити курс на платформі і там його побачать багато людей. Це історія про рекламу або КСВ.

— Замовити аудит внутрішнього навчання співробітників і отримати від EdEra пропозицію, як це зробити краще. При необхідності — стартап створює сам продукт.

Сумарно на продуктах, запущених на різних платформах, навчалося близько 2 млн людей.

Як влаштована EdEra

Є EdEra, в якій працює 45 співробітників, а є споріднений проект Workademy, що базується в Берліні. Там ще близько 10 людей.

У Берліні йде робота над софтовим рішенням для дистанційного навчання. Його розробка почалася два роки тому. Освітній портал ЦВК зараз використовує цей софт, наприклад.

«Так вийшло, що всі, хто з нами працювали, в технічному плані, потрапили в Берлін. І там органічно зібралася команда», — розповідає Філіпов.

Філіпов — співзасновник-мажоритарій у київській EdEra і міноритарій — у німецькому проекті. Другий партнер — сестра Ольга. З нею він з самого початку запускав EdEra.

Ольга Філіпова давно працювала інженером в Європі, і коли її братові знадобилося допомога — створення платформи — вони почали працювати разом.

Платформа замислювалася як корпоративна SaaS, за допомогою якої можна влаштовувати і навчати співробітників. Щоб кожен в компанії міг легко створити свої курси.

Про гроші

Фінрезультати Ілля не розголошує.

Інвестиції в проект не залучали. Йшли своїми силами. Прибуткові. Реінвестують у розвиток свої гроші.

На LMS (Learning Management System, берлінський проект) співзасновники шукають близько $0,5 млн.

Плани на 2022

У найближчий рік компанія збирається вийти на міжнародний ринок і робити те ж саме, що робить зараз в Україні.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: