Казахська Kaspi купує БTA Банк для створення мега e-commerce проєкту в Україні

30.10.2021 0 Редакция NS.Writer

Казахський сервіс Kaspi, який купив раніше платформу для онлайн-розрахунків Portmone, купує український БТА Банк з центральним офісом в Алма-Ати, пише dev.ua.

Про це йдеться у фінансовому звіті компанії.

«Підписано угоду про придбання 100% акцій БТА Банку Україна. У цього банку дуже обмежена операційна діяльність, немає філій, нема кредитного портфеля, і купується виключно для цілей повної банківської ліцензії, що дозволяє нам запускати мобільні гаманці, рахунки й надавати споживачам платежі та фінтех-продукти. Придбання не матиме суттєвого фінансового впливу на Kaspi.kz, і його закриття очікується в першій половині 2022 року», — сказано в документі.

У компанії пояснюють покупку тим, що банківська ліцензія і платіжні ліцензії Portmone, дадуть можливість для копіювання казахського сервісу Super App Україні (головний в Казахстані додаток по eCom). Поки ж, за даними компанії, в Україні рівень проникнення eCom всього 8% від усього рітейлу.

«У середньостроковій перспективі Україна також може стати важливим джерелом ІТ-талантів і центром розвитку Kaspi.kz», — наголошується у звіті компанії.

Довідка

БТА Банк зареєстрований 10 грудня 1992 року і є правонаступником ВАТ «Український кредитно-торговий банк». Єдиним акціонером є АТ «БТА Банк» (Казахстан). Мажоритарним акціонером АТ «БТА Банк» (Казахстан) є Казахстанський підприємець Кенес Ракішев.

Довідка

Kaspi.kz оперує трьома платформами — маркетплейс, Фінтех-платформа і система платежів. Акціонерами компанії є фонди Baring Vostok-30%, В’ячеслав Кім — 24%, Михайло Скибадзе — 23%, менеджмент — 3%, free float — 20%.
Банк Kaspi.kz идет в Украину. Семь ключевых отличий от Привата и mono


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: