Із Британії висилають російського дипломата
06.02.2025Влада Великої Британії позбавила акредитації в країні одного з російських дипломатів, повідомило 6 лютого британське Міністерство закордонних справ, пише radiosvoboda.org.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова
Дипломат має залишити країну. Його ім’я і посаду зовнішньополітичне відомство не повідомляє.
У британське МЗС у зв’язку з ухваленим рішенням викликали посла Росії. У заяві відомства наголошується, що Лондон вжив заходів у відповідь після того, як у листопаді російська влада позбавила акредитації одного зі співробітників британського посольства в Москві. Наголошується, що йдеться про дзеркальні дії, і будь-які подальші кроки з боку Росії будуть сприйняті як ескалація й отримають відповідь.
«Сполучене Королівство не потерпить залякування наших співробітників таким чином, тому ми вживаємо заходів у відповідь», — зазначили у міністерстві.
МЗС Росії і російське посольство у Лондоні поки що не коментували повідомлення.
У листопаді минулого року ФСБ Росії заявила про позбавлення акредитації і висилку з країни другого секретаря політичного відділу посольства Великої Британії у Москві. Спецслужба стверджує, що він вказав про себе хибні дані щодо отримання дозволу на в’їзд до Росії. Крім того, дипломата, як випливає з повідомлення ФСБ, запідозрили у розвідувально-підривній роботі, яка загрожує національній безпеці. Британська влада відкинула звинувачення.
З початку війни Росії проти України країни Заходу регулярно повідомляли про висилку російських дипломатів та скорочували штат російських дипмісій. Москва зазвичай відповідає на такі кроки дзеркально.
Читайте також на Newssky «Досить звинувачувати погоду: чому гине озимина» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.

