Григорій Месежников: агресор має сплатити високу ціну за все, що він зруйнував в Україні

25.12.2024 0 By Writer.NS

Григорій Месежников

Останнім часом ми бачимо різного роду меседжі щодо закінчення українсько-російської війни. Україну помалу підштовхують до певного рішення. Який вигляд повинно мати закінчення війни та що має отримати Україна кореспондентці Newssky розповів Григорій Месежников, президент Інституту громадянських справ у Словаччині.

Як би ви описали ситуацію, що склалася на сьогодні у сенсі українсько-російської війни?

Вже добігає кінця третій рік неспровокованої агресії Росії проти України. Українсько-російська війна триває. Україна відбивається, Україна героїчно бореться. З огляду на перебіг подій зрозуміло, що кремлівський лідер не відмовляється від своїх стратегічних цілей, зокрема від завоювання України, її розчленування та ліквідації української державності та всього пов’язаного з тим, що зазвичай Росія чинить у разі окупації чужих територій.

Якою ж повинна бути перемога України?

Постає питання. Який вигляд могла б мати перемога України. Що з погляду України було б оптимальним варіантом розвитку подій?

Річ у тім, що останнім часом виник певний рух, який повсякчас чинить спроби (тут навіть варто згадати деяких союзників України) підштовхнути Україну до якогось рішення.

Для України рішенням має бути насамперед те, щоб вона збереглася як національна держава, щоб українці й далі існували як самостійна етнонаціональна група, як нація.

Тож який вигляд може мати перемога України?

На мою думку, насамперед мають бути вигнані з української території усі без залишку російські окупанти. Жоден російський солдат не повинен залишитися на території України, і це в принципі можливо зробити, якщо Захід надасть Україні достатньо озброєння. Україна має досвід звільнення своїх територій. Тобто це перша умова — жодних російських військ, жодної присутності апріорі бути не може. Це перше.

Друге. Має бути відновлена територіальна цілісність України. Російських військ не має бути й у Криму. Крим — це невіддільна частина української території, тож перемога України передбачає звільнення Криму, деокупацію Криму і розв’язання проблем, котрі російські окупанти створили на півострові.

Україна має стратегічну мету — набуття членства в західних інтеграційних структурах. І з моєї думки, це також має стати частиною перемоги України. Україна повинна стати членом Європейського Союзу і НАТО. Я переконаний, що тут не має бути жодних сумнівів.

Напрям розвитку Української держави з внутрішньої точки зору — це демократія, вільне суспільство, а зовнішньополітична орієнтація — на Захід.

Російська інвазія суттєво порушила соціально-економічне життя України. Російські окупанти ще з 2014 року вкрали в України значну частину економічного потенціалу.

Щоденні бомбардування, дрони, ракети тощо руйнують економічну основу Української держави.

Яка ваша думка щодо можливих репарацій?

З моєї думки, перемога України передбачатиме те, що буде створений режим, що змусить Росію платити репарації. Це безумовно необхідно. Держава, котра витримала боротьбу з агресором, має отримати чимало від агресора, бо агресор мусить платити.

І насамкінець стосовно власне агресора Росії. Після того, що сталося, навіть в разі сплати репарацій Україні союзники України мають наполягати та продовжувати тактику економічних обмежень, політичних і дипломатичних обмежень держави-агресора. Режим санкцій має тривати, і його поступове скасування може бути обумовлено лише виконанням зобов’язань, на які Росія піде як переможена.

Цей мінімум — необхідні точки розвитку, котрі мають становити кістяк української перемоги, і вкотре наголошую, що для досягнення усіх стратегічних завдань Україна має працювати в тісній співпраці з союзниками та партнерами. Успішний розвиток держави Україна спонукатиме тих, хто її залишив через війну, повертатися додому.

«Ковальчук»Спілкувалася заступниця головного редактора (Центральна Європа та Канада), керівниця проєкту V5 Media Марина Ковальчук

In English


Підтримати проект:

Підписатись на новини:




В тему: