Grammarly зібрала тексти українською та презентувала GEC-корпус

30.01.2021 0 Редакция NS.Writer

Українська компанія Grammarly, яка розвиває інструменти роботи з текстами, презентувала перший анотований GEC-корпус українською мовою. Про це AIN.UA розповіли в прес-службі компанії.

Про це пише ain.ua.

Що таке GEC-корпус

GEC-корпусом називають масив написаних волонтерами текстів, які опрацювали лингвісти, виправивши стилістичні, орфографічні та інші помилки. Загалом, поняття Grammatical Error Correction (GEC) означає виправлення граматичних помилок.

Як зазначають у Grammarly, корпус призначений для наукового та практичного вивчення мови. На момент запуску, він включає понад тисячу різножанрових текстів. До його наповнення долучилися майже 500 добровольців з України і з-за кордону. Масив буде доповнюватись.

GEC-корпус української мови можна завантажити за посиланням.

Мета проекту

В компанії додають, що реалізований проект прискорить розвиток голосових асистентів і онлайн-систем для виправлення граматики українською мовою;
посприяє використанню якісної української мови в інтернеті;
збільшить кількість відкритих інструментів для NLP-вивчення української (natural language processing або обробка природної мови).

«Ми вбачаємо в цьому проєкті особливу цінність для розвитку української комп’ютерної лінгвістики та української мови онлайн і саме тому ухвалили рішення зробити цей проєкт постійним для нашої компанії» — прокоментувала запуск Настасія Осідач, менеджерка команди комп’ютерних лінгвістів Grammarly та керівниця проєкту зі збору корпусу.

Проєкт GEC-корпусу українською стане постійним, зазначають в Grammarly. Написати есе, перекласти текст чи поділитись власним матеріалом можна на сайті проекту.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: