Габор Хорват: На жаль, ця війна триватиме далі

21.03.2025 0 By Writer.NS

Габор Хорват

Як відомо, Україна та США нібито досягнули угоди про припинення вогню в українсько-російській війні. Як на вашу думку, чи піде Путін на висунуті вимоги і який сценарій можливий далі? Кореспондентці Newssky відповів Габор Хорват, заступник головного редактора угорської газети Nepzhava.

Сподіваюся, президент Путін уже відповів на першу частину вашого запитання, тому варто зосередитися на більш імовірних сценаріях.

Що може статися найближчим часом?

На даному етапі війни жодна зі сторін не готова на суттєві поступки. Президенту Трампу довелося використати всі доступні йому інструменти, щоб натиснути на президента Зеленського стосовно офіційного сценарію припинення вогню, натомість Київ продовжує наполягати на гарантіях безпеки, що робить пропозицію неприйнятною для Москви. Мета Путіна не змінилася: він щонайменше хоче встановити в Україні маріонетковий режим і при цьому підкорити Європу. Обидві сторони мають високу мотивацію зробити зусилля Трампа приреченими від самого початку. Єдиним новим елементом є умовна територіальна угода про повернення Запорізької АЕС Україні в обмін на захоплений Росією Донбас. Але це все ще залежить від Зеленського, і він категорично заперечив будь-яку можливість вдовольнити російські територіальні претензії. У всякому разі, Трамп публічно сказав про ймовірні безперервні таємні переговори та називав електростанцію як точку зіткнення.

Як довго ця війна триватиме?

Зараз і в осяжному майбутньому війна триватиме. Якщо військова допомога США повернеться на колишній рівень або навіть збільшиться, українська армія буде здатна сповільнити або навіть зупинити російське вторгнення. Європейський Союз і деякі інші члени НАТО, такі як Велика Британія, Канада та Норвегія, готові збільшити військову та іншу допомогу Україні, одночасно прискорюючи свої власні оборонні проєкти. Війна на виснаження ще більше виснажить не лише українську живу силу, а й російський людський, військовий та економічний ресурс. Якщо, скажімо, через рік військова ситуація нагадуватиме ту, що ми бачимо тепер, то стане цілком очевидно, що Путін зазнає справжньої поразки. Це був би час для початку справжніх переговорів. Серед іншого, європейські миротворчі сили раптом матимуть вигляд значно прийнятніших для Кремля, ніж на сьогодні.

А що ви скажете про друге президентство Дональда Трампа?

Це створить іншу картину, якщо США знову відмовляться допомагати країні в озброєнні та з розвідданими, необхідними для успішної оборони. Європейської підтримки в такому разі буде недостатньо, щоб змусити Росію піти на суттєвий компроміс, але її буде достатньо, щоб утримати Україну в грі. Видається, що війна затягнеться ще на багато років. Крім того, на цю мить більшість американської громадськості підтримує Україну, тоді як економічна та інша політика Трампа починає втрачати довіру вдома. У США через 20 місяців відбудуться проміжні вибори. Навіть до цього тижні та місяці, що передують праймеріз і кампанії, не будуть часом для виняткової поразки Америки та перемоги Росії. Тож Україні потрібно витримати приблизно рік, перш ніж Трамп буде змушений стати на бік України та виступити проти Путіна.

Трамп має рацію, коли каже про величезні людські жертви війни. Молодь гине тисячами. На жаль, реального сценарію зупинити кровопролиття і хоча б заморозити конфлікт поки Росія не змінить свої головні цілі у цій війні, просто немає. Для цього потрібна неочікувана персональна зміна в Кремлі.

«Ковальчук»Спілкувалася Марина Ковальчук, заступниця головного редактора (Центральна Європа та Канада), керівниця проекту V5 Media

In English


Підтримати проект:

Підписатись на новини:




В тему: