Франція проти будь-якої демілітаризації ЗСУ
11.03.2025 0 By Writer.NSЗа словами Лекорню, ЗСУ залишаються «головною гарантією безпеки» для України та важливою частиною будь-якої майбутньої архітектури безпеки, пише dw.com.

Ілюстративне фото
Збройні сили України (ЗСУ) залишаються «головною гарантією безпеки» для Києва, тому Франція відкидає «будь-яку демілітаризацію української армії». Як передає агентство Reuters, про це у вівторок, 11 березня, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню під час виступу на Паризькому форумі з питань оборони і стратегії, в якому беруть участь понад 30 командувачів армій Заходу.
Як передає британське видання The Guardian, Лекорню також назвав українську армію важливою частиною будь-якої майбутньої архітектури безпеки.
У своїй промові він наголосив, що Європа зіткнулася з «новим періодом» у своїй історії, який виразно відрізняється як від холодної війни, так і від «періоду мирних дивідендів», коли численні світові держави борються за свій вплив.
Посилаючись на нову адміністрацію США, він сказав, що сьогоднішні дискусії будуть присвячені тому, як НАТО і Захід можуть захистити східний фланг, «якщо завтра внесок певних країн або однієї країни» у вигляді їхньої присутності зменшиться.
У Парижі обговорюють військову підтримку України
Щодо України, Лекорню сказав, що необхідно більше планування для підтримки будь-якого потенційного припинення вогню в Україні, знаючи, що Росія має історію недотримання подібних домовленостей.
Агентство AP повідомляє, що участь у форумі візьмуть участь майже всі 32 країни-члени НАТО — окрім, Сполучених Штатів Америки — а також Японія і Південна Корея. Зокрема, учасникам запропонують дати відповідь на питання, що їхні збройні сили можуть і хочуть зробити задля надання Україні гарантій безпеки.
Раніше ідею демілітаризації України відкидав також Олаф Шольц (Olaf Scholz), хоча це є однією з вимог президента РФ Володимира Путіна.
Читайте також на Newssky «Магучіх втретє поспіль стала чемпіонкою Європи у приміщенні» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.

