Фізики змішують кванти і гравітацію, і знаходять час, але не таким, як ми його знаємо

31.08.2019 1 Редакция Steelgrey

Міжнародна група дослідників, очолювана Університетом Квінсленда, повідомляє, що вони виявили «новий вид квантового тимчасового порядку», повідомляє sciencedaily.

Fractal, Abstract, Background, Physics, Science

Фізик з UQ д-р Магдалена Зич сказала, що відкриття відбулося в результаті експерименту, який команда розробила для об’єднання елементів двох великих — але суперечливих — фізичних теорій, створених у минулому столітті.

«Ми прагнули з’ясувати: що відбувається, коли об’єкт, досить масивний, щоб впливати на перебіг часу, перебуває у квантовому стані?» прокоментувала доктор Зич.

Вона сказала, що теорія Ейнштейна описує, як присутність масивного об’єкта уповільнює час.

«Уявіть собі два космічних корабля, яких просять стріляти один в одного у певний час, ухиляючись від атаки іншого», — сказала вона.

«Якщо один з них вистрілить занадто рано, він знищить іншого».

«У теорії Ейнштейна могутній ворог міг використовувати принципи загальної теорії відносності, розміщуючи масивний об’єкт — такий як планета — ближче до одного корабля, щоб уповільнити перебіг часу».

«Через тимчасову затримку корабель, найдальший від масивного об’єкта, буде стріляти раніше, знищуючи іншого».

Друга теорія квантової механіки говорить, що будь-який об’єкт може знаходитися у стані «суперпозиції», продовжила доктор Зич.

«Це означає, що його можна знайти в різних станах — уявний кіт Шредінгера«, — сказала вона.

Доктор Зич додала, що, використовуючи теорію квантової механіки, якщо ворог переводить планету в стан «квантової суперпозиції», то час також має бути порушено.

«З’явився б новий спосіб розкриття порядку подій, при якому жодна з подій не було б першим або другим — але в справжньому квантовому стані бути і першим, і другим», — сказала вона.

Дослідник UQ доктор Фабіо Коста сказав, що, хоча «суперпозиція планет», як описано в статті — можливо, ніколи не здійсниться, технологія дозволила імітувати, як час працює у квантовому світі — без використання гравітації.

«Навіть якщо експеримент ніколи не пощастить зробити, дослідження актуально для майбутніх технологій», — сказав д-р Коста.

«У даний час ми працюємо над квантовими комп’ютерами, які, простіше кажучи, могли б ефективно стрибати у часі, щоб виконувати свої операції набагато ефективніше, ніж пристрої, що працюють у фіксованій послідовності у часі, як ми знаємо його у нашому «нормальному» світі» .

Технологічний інститут Стівенса і вчені Віденського університету були співавторами теореми Белла про тимчасовий порядок, опублікованій в журналі Nature Communications.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: