Естонія підтвердила наміри передати Україні Javelin

15.01.2022 0 Редакция NS.Writer

Президент Естонії Алар Каріс підтвердив наміри поставити в Україну протитанкові ракети Javelin, які Естонія отримала від США, інформує Мілітарний.

Президент Естонії заявив у інтерв’ю агентству BNS, що ультиматум Росії щодо гарантій безпеки не може бути основою для переговорів із колективним Заходом, передає Baltnews.

Естонський президент Алар Каріс також заявив, що підтримує надання військової допомоги Україні, зокрема протитанкових комплексів Javelin.

«Українці самі сказали, чого потребують для зміцнення своєї безпеки, — сказав Каріс. — Наша допомога заснована на цьому конкретно калькульованому рішенні та на проханні, яке нам надійшло. Американці також готуються передати українцям протитанкові ракети Javelin«,- сказав президент.

Каріс додав, що у разі загострення протистояння НАТО та Росії Естонія зможе розраховувати на додаткову військову підтримку альянсу. Остання включає «поглиблення постійної присутності, навчань та іншої діяльності НАТО».

«НАТО також підвищив би готовність своїх сил щодо швидкого перекидання їх сюди. І якщо ситуація погіршиться, будуть застосовуватися плани оборони союзників. Звичайно, неможливо говорити про все публічно, але можу сказати, що враховуються різні ситуації, і для реагування на них план є завжди», — заявив глава держави.

Допомога

У грудні стало відомо, що Міністерство оборони Естонії розглядає можливість надання Україні протитанкового озброєння — ракет Javelin та 122-міліметрових гаубиць, а також боєприпасів до них.

«Наразі ми розглядаємо можливість надати ракети Javelin для протитанкових ракетних систем, а також гаубиці калібру 122 мм та боєприпаси до них», — сказав начальник відділу міжнародного співробітництва Міноборони Естонії Петер Куймет.

Однак спочатку необхідно отримати дозвіл від колишніх власників гаубиць — Німеччини та Фінляндії, а також від країни виробника Javelin — Сполучених Штатів.

Таким чином, терміни надання допомоги також багато в чому залежать від того, як відбуватимуться переговори із союзниками.

У 2020 році Сили оборони Естонії передали Україні 2,4 тисячі пістолетів Макарова та патрони до них.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: