Електроенергія з України допоможе ЄС замістити 17% експорту російського газу

17.05.2022 0 Редакция NS.Writer

Заступник Міненерго наголосив на необхідності рішучих дій з боку урядів європейських держав щодо повної відмови від російських енергоносіїв, пише mind.ua.

Стало відомо, що Україна надала свої пропозиції до стратегії REpowerEU, які передбачають практичні кроки щодо використання експортних потужностей української енергосистеми.

Джерело. Про це повідомляє Міністерство енергетики України з посиланням на заступника міністра енергетики Миколу Колісника.

Деталі. Згідно з повідомленням, Україна залишається надійним партнером Європи у сфері енергетики й готова зробити суттєвий внесок у надійність постачання природного газу у європейські країни, зокрема, завдяки потужним підземним сховищам обсягом 31 млрд куб. м. Україна готова запропонувати близько половини від цих потужностей європейським компаніям для сезонних або стратегічних запасів газу.

Україна також може допомогти європейським країнам позбавитись залежності від російських енергоносіїв завдяки експорту електроенергії.

«За нашими оцінками, електроенергія з України може замістити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС», — заявив Микола Колісник під час виступу на 25-й конференції Gazterm-2022, що відбувається 16-17 травня у Польщі.

Зазначається, що захід присвячений темі посилення регіонального співробітництва в енергетичній сфері як відповіді на виклики, що виникли внаслідок стрімких глобальних змін.

Коментар. «Енергетика стала однією з ліній фронту війни росії не тільки проти України. Російські нафта, газ і ядерне паливо — це зброя, яку Кремль використовує проти всього вільного світу. Відмова європейського бізнесу від російської енергії — це вже прагматичне комерційне рішення, адже росія давно перестала бути надійним і передбачуваним партнером. Водночас для Європи незалежність від російських енергоресурсів — це в першу чергу питання безпеки», — наголосив Колісник.

Заступник міністра додав, що зараз необхідні рішучі дії з боку урядів європейських держав щодо повної відмови від російських енергоносіїв.

«Нова REpowerEU-стратегія повинна надавати чіткі рішення у трьох аспектах: як замінити російську енергію, як припинити російський контроль над енергетичними активами в Європі та як гарантувати, що така ситуація більше не повториться», — наголосив Микола Колісник.

Читайте також на Newssky «Чому Путін гірший за Гітлера» та дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс» «Маріуполя більше немає. А люди є».


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: