Дуда: Польща підтримуватиме Україну, але для цього не обов’язково розгортати війська
03.02.2025 0 By Writer.NSПрезидент Польщі Анджей Дуда запевнив у підтримці України у майбутньому, проте наголосив: Польщі не обов’язково розгортати власні війська. Про це він сказав у інтерв’ю Financial Times, пише «Європейська правда».

Польський президент Анджей Дуда та президент України Володимир Зеленський
У інтерв’ю газеті Дуда підтримав скептицизм прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска щодо відправки військ в Україну як частини західних сил, розгорнутих для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.
За його словами, Польща «постійно допомагає» Україні, постачаючи зброю, а також слугуючи логістичним центром для військової та гуманітарної допомоги.
Водночас, на його думку, Польща є «найбільш вразливою до потенційних російських атак».
«Ми будемо допомагати Україні і в майбутньому, тому що це необхідно. Ми не обов’язково повинні розгортати там наші війська», — наголосив він.
Також Дуда вважає, що якщо адміністрація американського президента Дональда Трампа запросить за стіл переговорів інші держави, окрім України та Росії — «в інтересах України було б, щоб Польща також була там».
«Якщо ми подивимося на відроджений російський імперіалізм, то в цьому конкретному випадку польські та українські інтереси збігаються», — підсумував польський президент.
22 січня президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю Bloomberg News, що будь-які ефективні миротворчі сили повинні включати американські війська, оскільки лише військової підтримки Європи буде недостатньо для стримування очільника Кремля Владіміра Путіна.
Він також казав, що в межах миротворчої місії на українській території має бути розміщено щонайменше 200 тисяч військовослужбовців.
Нещодавно премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер запевнив, що Лондон готовий зіграти «повну роль» у можливій миротворчій діяльності в Україні, хоча наразі не бачить такої перспективи.
Водночас міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш виключив відправлення миротворців в Україну після війни з Росією та пояснив це тим, що «у рамках НАТО має бути більший розподіл тягаря і диверсифікація».
Читайте також на Newssky «В ЮНЕСКО засудили обстріл історичного центру Одеси» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.