Допомагає чи заважає музика під час кодування? Що слухають розробники під час роботи
26.01.2025Middle Frontend Engineer Станіслав Кінаш — програміст, який любить Vue.js і гарні треки. Він обожнює працювати під музику, щоб увійти «в ресурс» і краще концентруватись. Але інколи під час дебагу чи розвʼязання складних задач гучні треки можуть збивати з думок. Тоді Станіслав вмикає інструментальну музику, сайндтреки до фільмів або ambient, щоб знов підвищити продуктивність. Він запитав у інших айтівців, чи допомагає їм музика під час роботи, або навпаки заважає. Що йому відповіли, пише dev.ua.

Ілюстративне фото
«Хтось не уявляє роботу без улюблених треків, а хтось обирає тишу для концентрації», — пише Станіслав. Чи підтримують інші кодери його у пристрасті до музики під час роботи?
- «Особисто мені твори композиторів доби класицизму, особливо, Гайдна, Моцарта, допомагають зосередитись, Бах — вирішувати складні задачі, сучасний ambient — робити рутинні таски. Вокальна музика заважає, якщо там є слова, бо вимушений розуміти сенс слів», — Frontend Developer Грег Терехов.
- «Я працюю з дому, музика дозволяє мені відключатись від оточення і зосереджуватись на роботі. Хоча, я і без неї можу. Треки за настроєм. Переважна більшість рок у різних проявах (в т. ч. треш-метал, металкор і різні варіації). Якщо треба заглушити зовнішнє середовище, але максимально сконцентруватись — транс без вокалу. Іноді все набридає і працюю в тиші», — Android Developer Євгеній Маслак.
- «Взагалі не слухаю музику під час роботи», — Android Developer Олександр Філоненко.
- «Абсолютно заважає (музика — прим.ред.), коли потрібно думати. Але (!) дуже допомагає, коли потрібно рутинити, а не думати (типу, копіпаст 3 000 локалізованих строк, чи перенесення ассетів). Ну типу для найтупішої рутини допомагає», — Senior iOS & macOS Software Engineer Ігор Малований.
- «Музика допомагає, краще без співу. Головне — нову музику не включати, тоді не вдається зосередитися», — ІТП з DTEK && Software Developer Олександр Марков.
- «Частіше пісні з словами можуть відволікати, але останнім часом я навчився ігнорувати просто сенс пісні, а скоріше слухати голос як інструмент. І в такому кейсі все ок заходить)Ну і так, частенько слухаю музику під час роботи», — Android Developer Артем Пелевін.
- «Antent, oneheart, reidenshi — для мене це спасіння, пишу в ютубі ambient music з ними і все, продуктивність на х100000! Або саундтреки з майнкрафта чи сайлентхіллу», — Game developer Анна Коломойська.
- «Зі мною музика майже постійно, вона допомагає відірватись від дуже жорстокої реальності», — BackEnd Developer Влад Вірченко.
- «Коли треба максимально абстрагуватися від світу і зосередитися на роботі — то тільки Arch Enemy.А так то в вухах голоси інших людей — ок. Тімлід, багато комунікації», — Frontend Team Leader at ArtLabs Europe OÜ Туско Труш.
- «Мені особисто музика (переважно рок різноманітних напрямків) дуже допомагає налаштуватися на активну та продуктивну роботу (займаюсь дизайном), чудово відволікає від зовнішніх ‘подразників’. Однак погоджуюся з іншими коментаторами — краще все ж обирати треки без вокалу, адже часто непомітно починаєш підспівувати та робити зайві рухи в ритм, що відволікає від завдання», — web design Юлія Ємець.
- «Якщо рутинні нескладні задачі, то ок, але якщо щось нове складне де треба подумати, то краще в тиші», — IOS software engineer Єгор Нечвола.
- «Слухаю завжди, але я її перестаю чути чомусь, як і відео на фоні», — Project/Sales manager Дмитро Федотюк.
- «В тиші нереально сконцентруватись. В шумі, який створюють навколишні при роботі з дому, — тим паче», — Content Team Lead та UX Designer Ірина Правдич вибирає музику залежно від задач:
- Музика без слів для креативної роботи.
- Пісні мовами, які я не розумію, для монотонної роботи.
- Важкий метал для тривалого стану потоку — кодинг і складні задачі.
Читайте також на Newssky «Українська металургія зростала найвищими темпами у світі у 2024 році» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.